wtorek, 9 czerwca 2020

Żur staropolski na domowym zakwasie

Żur staropolski na domowym zakwasie

Tak właśnie myślałam o dodaniu zakwasu, ale miałam ‘na zbyciu’ suchą kromkę swojego chleba na zakwasie, więc poszła kromka. Ale jak kiedyś będę chciała przyspieszyć proces, to pewnie w ruch pójdzie zakwas #128578; Na razie zakwas żurkowy się robi i pachnie cudnie! Staropolski żur to prosta, mocna polska zupa. Jej smak właśnie powinien być kwaśny, więc raczej nie powinno się dodać do niej śmietany – ewentualnie jakąś kwaśną.


Zwróć uwagę, że w polskiej sztuce kulinarnej istnieje również barszcz biały (na zakwasie mąki pszennej) i to bardziej do niego pasuje słodka śmietanka. Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na żur staropolski na domowym zakwasie. Najczęściej przygotowujemy go dodając gotowy żur, kupiony wcześniej w sklepie.


Warto, choć raz na jakiś czas, zrobić tę wspaniałą zupę na prawdziwym, domowym zakwasie. Przygotuj to danie we własnym zakresie i podziel się swoja opinią! Najlepiej gdy żurek ugotowany jest na domowym zakwasie. Dlatego przygotowanie tej zupy składa się z dwóch etapów: najpierw robimy zakwas, a potem dopiero gotujemy zupę.


Żur staropolski na domowym zakwasie

Nazwa żur wywodzi się prawdopodobnie od niemieckiego słowa „sauer” (niegdyś sur), oznaczającego „kwaśny”, ukiszony lub zakwaszony. W zależności od regionu Polski receptura na. Dla mnie prawdziwy żurek musi być przede wszystkim naturalny, bez chemii, dlatego postanowiłam po raz pierwszy zrobić go z domowego zakwasu, którego. Przepis: Żur na domowym, prawdziwym zakwasie. Ma mnóstwo odmian, jednak nieważne czy jest śląski, rzeszowski czy góralski, zawsze powinien być przygotowany na domowym zakwasie.


Zakwas na żurek przygotowujemy z mąki żytniej, ciepłej wody, skórki chleba razowego i przypraw. Dodać żur i gotować przez ok. W międzyczasie dodać majeranek oraz czosnek przygotowany w następujący sposób: nieobrany czosnek położyć na małej patelence i prażyć go przez ok. Mąka razowa z wodą poddana fermentacji to główny składnik tej zupy uwielbianej współcześnie, jak i przez naszych przodków. Specjalność regionalnej kuchni polskiej, białoruskiej, czeskiej i słowackiej oraz innych Słowian.


Wigilijny żurek, popularny między innymi w Małopolsce powstaje na bazie wywaru grzybowego, który nadaje mu intensywny grzybowy aromat oraz ciemną barwę. Piszcie w komentarzach, jak smakuje Wam żurek na domowym zakwasie. Zupy pyszny domowy żurek na zakwasie i wędzonce. Tradycyjny żurek na domowym zakwasie. Dodatki Zakwas na domowy żur.


W zasadzie przychylam się do opinii tych „drugich”, bo po pierwsze zakwas na żur i barszcz przygotowujemy na różnych mąkach. Choć i tak sytuacja nie do końca jest jasna, bo można zakwas robić na płatkach owsianych czy otrębach i wtedy już nie. Wypróbuj żurek z dodatkiem grzybów, z kiełbasą i jajkiem, doprawiony aromatycznym majerankiem.


Podstawą dobrego żurku jest zakwas. Możemy go kupić w sklepie, bądź przygotować samemu. Podobno żur na domowym zakwasie smakuje najlepiej. Sprawdźcie prosty przepis na domowy zakwas oraz odkryjcie odpowiedź na pytanie jak zrobić zakwas na żur? Ponoć ile gospodyń, tyle przepisów.


Nigdy nie może go zabraknąć na śniadaniu w Wielką Niedzielę. Najsmaczniejszy jest na domowym zakwasie, mocno pachnący czosnkiem. DoradcaSmaku - ten przepis cieszy się popularnością, sprawdź. Zakwas żytni na żur jest najbardziej popularnym zakwasem w naszej rodzimej kuchni. Powstaje z pełnoziarnistej mąki żytniej.


Jest kwaśny w smaku, ostry, po zbyt mocnym ukiszeniu wręcz octowy. Trzeba uważać z ilością, żeby nie przesadzić, jeśli będziecie z niego robić żur, żurek lub biały barszcz. Vincent, Tkacka 6 Szczecin.


Wygodna Płatność Online. Barszcz biały na domowym zakwasie Wkn. Wersja mobilna Napisz do nas Regulamin Polityka cookies Polityka prywatności Reklama. Dlatego nie może jej zabraknąć na świątecznym stole.


Wielkanocny żur staropolski na wędzonce niebieska-różyczka. Jak zrobić żur staropolski? Sporządzony na domowym zakwasie ma niepowtarzalny i charakterystyczny kwaskowy smak.


Zamiast zakwasu własnoręcznie zrobionego, można też posłużyć się gotowym zakwasem zakupionym w sklepie – zazwyczaj w plastikowej butelce lub w postaci. Po min próbujemy wstępnie żurek czy nie za mało słony i czy kwaśność jest wystarczająca. Każdy zakwas ma różną kwaśność, dlatego trzeba to dobrać na smak. Na świątecznym stole nie powinno zabraknąć żuru.


Żur staropolski na domowym zakwasie

Czy on jest staropolski, tego nie wiem ponieważ nie znajduję go w dostępnych książkach kucharskich. Szukając kilka lat temu przepisu, trafiłem właśnie na ten i bardzo przypadł mi do gustu. Natomiast jest bardzo dobry, dlatego Wam go polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty