Paszteciki z kapustą i grzybami. Bułeczki drożdżowe z kapustą i grzybami. Jest to też świetna przekąska, którą zaserwujesz np. Małe bułeczki z ciasta drożdżowego możesz napełnić również innym dowolnym farszem – mięsnym, kapustą z mięsem lub szpinakiem.
W każdej wersji smakują wyśmienicie. Tradycyjnie robi się je z ciasta drożdżowego i podaje z barszczem czerwonym.
Dobrze zrobione paszteciki są błyszczące i kruche z zewnątrz oraz miękkie, niemal rozpływające się w ustach w środku. Kruche paszteciki z kapustą i grzybami Są mięciutkie, kruche i rozpływają się w ustach. Można zajadać na ciepło jak i na zimno.
Dziś serwuje delikatne,kruche z zewnątrz oraz mięciutkie w środku paszteciki drożdżowe. Są wyraziste w smaku, takie jak lubię. Przygotowanie dania paszteciki drożdżowe z kapustą i grzybami.
Drożdże Babuni tradycyjne rozpuść w połowie mleka. Do pozostałego mleka dodaj masło, cukier i jajka. Wymieszaj, aż wszystkie składniki połączą się ze sobą.
Dzięki Twojemu przepisowi na pierogi z kapustą od zeszłego roku wreszcie goszczą one na naszym stole wigilijnym. Nie miałam odwagi ich robić gdyż najlepsze były te robione przez Mamę, której już z nami nie ma. A Twój przepis jest odzwierciedleniem Jej pierogów.
U mnie w domu paszteciki na święta robiło się tradycyjnie z kiszonej kapusty i suszonych grzybów leśnych. Sama korzystam też często z grzybów mrożonych - przygotowując kapustę z takimi właśnie grzybami podlewam ją biały winem i dodaję suszoną żurawinę (tutaj przepis na paszteciki). Krucho - drożdżowe paszteciki z kapustą i grzybami.
FARSZ DO PASZTECIKÓW: grzyby starannie wypłukać, zalać wodą i odstawić na kilka godzin. Następnie ugotować do miękkości w wodzie, w której się moczyły. Ostudzić, odsączyć na sitku i bardzo drobno posiekać.
Kiszoną kapustę przełożyć do garnka, wlać wodę i. Tak jak kiedyś wam pisałam, najlepszy na świecie farsz robi mój tata. Kiedyś kręcił kapustę i grzyby przez maszynkę, a teraz drobniutko sieka je tasakiem, trzymanym domu tylko chyba na tą okazję. Rozkruszyć drożdże, zalać ciepłym mlekiem, dodać cukier, sól, mąkę, rozrobić ciasto, dodać stopiony tłuszcz, dobrze wyrobić i zostawić do wyrośnięcia.
Co ciekawe, jeśli spróbujemy w kilku domach to samo danie w postaci np. Takie paszteciki to wyśmienity dodatek do czerwonego barszczu podanego podczas Wigilii lub jako ciepła przekąska na przyjęciu. Pod warstwą chrupiącego, drożdżowego ciasta, kryje się smaczne nadzienie z kiszonej kapusty i grzybów. Ciasto przygotujesz z mąki pszennej, świeżych drożdży, kwaśnej śmietany i kostki do pieczenia.
Ciasto wykładamy na stolnicę podsypaną mąką, dzielimy na pół, formujemy wałek, który należy rozwałkować na grubość ok. Na środek kładziemy farsz z kapusty i zawijamy ciasto.
Piekarnik nagrzewamy do 1stopni. Dodane przez Tosca w: Tylko o kuchni. Chcę zrobić paszteciki z męsem, ale bez wątróbki. Czy powinnam bardzo drobno pomielic mięso, żeby masa była gładka?
Przepis na paszteciki z grzybami. Zrobić zaczyn: do ciepłego 5ml mleka dodać szklanki mąki pszennej, rozkruszone drożdże i cukier. Wyrobić zaczyn i zostawić w ciepłym miejscu, gdy podrośnie dodać resztę mąki pszennej, resztę mleka, oliwę z oliwek, jajka i sól. Na wigilijnym stole odnajdą się najlepiej w towarzystwie tradycyjnego barszczu czerwonego.
Farsz z kiszonej kapusty i grzybów można zawinąć w różne rodzaje ciasta, np. Kapustę przepłucz wodą i pokrój. Przełóż do miski, dodaj opłukane suszone grzyby. Dolej wodę i gotuj do momentu, aż kapusta będzie miękka.
Cebulę drobno posiekaj i podsmaż. Pieczarki oczyść, drobno pokrój, przełóż na gorącą patelnię, aby odparowały z wody. Są tak pyszne, że mogłabym je zajadać przy każdej okazji. Drożdżowe kapuśniaczki z kapustą kiszoną, suszonymi grzybami i pieczarkami są bardzo mięciutkie i puszyste.
Gdy podstygła, odcisnęłam i drobno pokroiłam i wymieszałam z grzybami. Doprawiłam do smaku solą, pieprzem i majerankiem. Sprawdź przepisy i zrób je dla rodziny!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.