Co zrobić,na czym smażyć,aby faworki,czyli chrust nie pienił się podczas smażenia. Najlepszy olej,smalec,czy coś innego? Zawsze podczas smażenia chrust bardzo pieni się i co zrobić?
Mąz ma ogromna ochote na chrust i chciałabym mu go zrobić. Czy mozna chrust czy faworki smażyc na oleju np. Kujawskim czy tylko na smalcu?
Polecam stare książki kucharskie. Re: na czym smażyc faworki aby sie nie pieniły? Karnawał już się zaczął, pora więc sięgnąć po karnawałowe przysmaki.
Kruche, delikatne faworki na piwie z pewnością staną się hitem. Na czym smażyć faworki ? Pamiętajcie, że do smażenia faworków potrzebny będzie smalec i głębokie naczynie. Jeśli nie macie smalcu, możecie smażyć faworki na oleju arachidowym lub oleju. Wiem,że moje zdolności manualne pozostawiają wiele do życzenia, jednak byłam całkiem zadowolona z ich kształtu :-) Róże robimy tak,że wykrawamy trzy kółka różniące się nieznacznie wielkością, nacinamy je po bokach i ściskamy je razem (jeśli jutro zdążę, pokażę to na filmiku).
Smażymy jak zwykłe faworki na gorącym.
Coś z czego nie zdawałam sobie dotąd sprawy to to, że w cieście na faworki nie ma grama cukru. Więc posypanie cukrem pudrem robi cały słodki smak i myślę, że nie warto sobie tego żałować. Dziękuję za ten przepis. Ciasto pokroić najpierw na paski o szerokości ok.
Ja robię na oko tak, aby faworki ładnie wyglądały;)). Każdy kawałek naciąć w środku i przez nacięcie przeciągnąć jeden koniec. Pączki oraz faworki, zwane również chrustem, są tradycyjnymi potrawami karnawałowymi. A największe ich spożycie przypada jak co roku na Tłusty Czwartek. Oba przysmaki różnią się tym od wielu innych słodkich deserów, że są smażone w głębokim tłuszczu.
Jak smażyć pączki i faworki? Co się dzieje podczas ich smażenia, dowiecie się właśnie tutaj. Oleje tłoczone “na zimno” Do smażenia nie nadają się oleje tłoczone „na zimno”, z uwagi na to, że są bardziej wrażliwe na obróbkę cieplną. Produktem szczególnie polecanym do przetwarzania w wysokich temperaturach jest rafinowany olej rzepakowy i oliwa z oliwek.
PRZEPIS NA FAWORKI - ZOBACZ JAK PRZYGOTOWAĆ PYSZNE FAWORKI. Historie pisane radełkiem. Myślałam, że o faworkach napisałam już wszystko w ubiegłorocznym artykule.
Oczywiście byłam w błędzie. Uświadomili mi to goście poczęstowani najzwyklejszymi, ot tak, od niechcenia zagniecionymi faworkami, które usmażyłam z okazji prawie przegapionych imienin. Zgodnie z oczekiwaniami cukierników na faworki był wczoraj największy popyt.
Szczególnie, że niewiele osób ma czas, by smażyć je samodzielnie – jak kiedyś robiły to nasze babcie. Nie dość, że samo ciasto wymaga długiego ugniatania i jest dosyć twarde, to jeszcze - według tradycyjnych receptur - należy je porządnie 'obić' wałkiem. Ponoć właśnie dzięki temu faworki podczas smażenia uzyskują idealną strukturę.
Faworki mają reputację trudnych do przygotowania. Mamy dla was tradycyjny przepis. Róbcie, póki karnawał trwa!
Synek tez spróbował dlatego cchiaąłbym zeby bylo w miare zdrowe,aha i jeszce jedno czy połączenie planty. Zdejmując pączki lub faworki z patelni musimy pamiętać, że wielokrotne odgrzewanie tłuszczów roślinnych niszczy ich właściwości i gromadzi szkodliwe związki powstające przy smażeniu. Dlatego rekomendujemy jednokrotne smażenie na tej samej porcji oleju.
Zgodnie ze staropolskim obyczajem karnawał to czas smażenia faworków. Przygotowuje się je z ciasta śmietanowego, zbijanego, a smaży jak pączki na głębokim tłuszczu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.