Dodane przez nana74j w: Tylko o kuchni. Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na jagodzianki drożdżowe ewy wachowicz. Opis przygotowania Mleko wlać do garnka, dodać masło i posłodzić. Mąkę przesiać do miski, zrobić dołeczek, wkruszyć drożdże.
Wlać 3-łyżki ciepłego mleka. Sezonowy rarytas - drożdżowe jagodzianki.
Nie ma opcji, by choć raz ich nie upiec w sezonie. To przepis który podawała pani Ewa Wachowicz. Jest bardzo dobry i zawsze wychodzi! Czas przygotowania: 1min. Pulchne domowe jagodzianki.
Leczo z indykiem W kolorach jesieni;-) Sałatka z pieczoną dynią i kaszą gryczaną Wegańska! Babeczki z dynią i powidłami Muffinki! Proponowany przepis będzie dobrym sposobem na urozmaicenie Twojego menu.
Na początek zrób rozczyn – pokrusz drożdże, dodaj mąkę i cukier oraz mleko (ważne, żeby nie było gorące).
Jagodzianki przygotujesz w zaledwie kilku krokach. Mieszankę odstaw w ciepłe miejsce do czasu, aż wystygnie. Już we wczorajszej recenzji książki Kominka wspominałam Wam, że kupiłam książkę Ewy Wachowicz i wypróbowałam jej przepis na szarlotkę, o który kilka osób mnie prosiło. Wczoraj zrobiłam jagodzianki z Pani przepisu. Wyszło ich bo podobnie jak pani, musiałam dosypac sporo mąki.
Dodanie serka mascarpone było rewelacyjnym pomysłem. To najlepszy przepis na jagodzianki z jakiego korzystałam. Bułeczki wyszły mięciutkie, pulchne, po prostu pyszne.
Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Nie mogłam się doczekać, więc zaczęłam zanim się pojawiły, ale jagodzianki cudne;). Dodałam tylko jedno żółtko i letnie mleko ryżowe (zamiast zwykłego) w ilości jak w przepisie oraz jagody leśne (nie borówki).
Drożdżowe jagodzianki pyszny i sprawdzony przepis. Drożdże rozrabiamy z ciepłym mlekiem i łyżką cukru, gdy podrosną wlewamy je do przesianej mąki, dodajemy jajko, masło, szczyptę soli i łyżkę cukru. Natomiast całe jagodzianki po prostu rozpływają się w ustach! Jeśli doceniacie jakość i smak ciasta drożdżowego, nie zawiedziecie się na tym przepisie.
Zrobicie z niego pyszne i wyjątkowe jagodzianki, lepsze niż u babci ;) Polecam! Domowe jagodzianki to miękkie, puszyste, delikatnie cytrynowe bułeczki drożdżowe pełne jagodowego nadzienia. Ciasta z owocami Na drożdżach.
Super przepis, jutro jadę do mamy która ma dzisiaj lat a piekła nam pyszne ciasto drożdżowe jutro ja jej zawiozę.
To po niej uwielbiam drożdżowe ze skórką pomarańczową i rodzynkami. Dzisiaj zapraszam na jagodzianki –pulchne i pyszne. A także bardzo proste do zrobienia.
Nie powiem, że szybkie, bo jednak to ciasto drożdżowe i trzeba czekać na wyrastanie, ale na pewno można je wpleść między inne czynności (kuchenne, domowe), więc to wyrastanie w zasadzie aż tak bardzo nie jest odczuwalne. Dlaczego jagodzianki – najlepsze są takie dobre, a to z kilku powodów. Po pierwsze sposób przygotowania, który powinien spodobać się wszystkim, którzy nie lubią spędzać zbyt wiele czasu na formowaniu i lepieniu bułeczek. Mleko podgrzać,aby było dobrze ciepłe,ale nie gorące. Dołożyć do niego drożdże i rozmieszać je dokładnie.
Ja rozgniatam i mieszam ręką dozcierając. Przykryć ściereczką,aż rozczyn podrośnie. Przygotować rozczyn: do miski wkruszyć drożdże, dodać łyżeczkę cukru i łyżeczkę mąki. Zostawić w ciepłym miejscu na ok.
Tym razem dostały nazwę jagodzianek najlepszych! Zazwyczaj po wrośnięciu ciasta urywałam kawałki ciasta i nakładałam farsz, tym sposobem wychodziło mi jagodzianek z 0. Gospodyni i autorka programów telewizyjnych m. Czaiły się na wielu blogach i kusiły , kusiły. Wyszły pyszne - leciutkie , delikatne , mocno jagodowe. Często jagody zbieraliśmy w lesie, w drodze do babci zamieszkałej w Ostrowcu. Niestety, z tego co pamiętam, babcia nie piekła jagodzianek, za to kupowaliśmy na miejscu całkiem smaczne bułeczki z jagodami.
Z czym jeszcze kojarzą się jagodzianki? Z granatowymi zębami i brudnymi. Oponki z serem białym są bardzo smaczne, lekkie i pulchne. Podczas smażenia ładnie rosną.
Wśród wielu przepisów z jagodami znajdują się także grzechu warte jagodzianki. Przepis na oponki serowe. Jagody to skarby lata, które wykorzystujemy w kuchni na sto sposobów: robimy z nich ciasta, naleśniki, dżemy, przetwory.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.