piątek, 26 lipca 2019

Zalewa octowa do grzybów marynowanych

Dlatego każdy miłośnik marynowanych grzybów, koniecznie musi dowiedzieć się, co zrobić by jego zalewa do grzybów była pyszna i nie tylko nie zniszczyła, ale także świetnie podkreśliła smak leśnych skarbów. Smak grzybów marynowanych zależy przede wszystkim od gatunku grzybów, po które sięgasz, zalewy octowej (a dokładnie stosunku octu i wody) oraz dodatków. Do marynowania wybrałam podgrzybki. Można użyć małych świeżych borowików, kurek, podgrzybków, opieniek.


Przepis na zalewę do grzybów marynowanych. W garnuszku zagotowujemy wodę, dodajemy ocet, sól, cukier. Do wody dodajemy łyżki octu (grzybkom nie ściemnieją kapelusze pod spodem -podgrzybki, prawdziwki).


Grzyby oczyszczamy,wrzucamy na osoloną wodę. W drugim garnku przygotowujemy zalewę. Wlewamy wodę, ocet, wrzucamy przekrojone cebule, wsypujemy przyprawy i zagotowujemy.


Obgotowane grzyby przecedzamy i przepłukujemy zimną wodą. Wkładamy je do wcześniej wyparzonych słoiczków, zalewamy gorącą marynatą octową i dobrze zamykamy. Nie muszę nadmieniać, że to bardzo elegancka zakąska nie tylko do wódki.


Grzybki doskonale pasują do tatara, jako dodatek do dań i oczywiście same są pyszne. Marynowałam podgrzybki ale uwielbiam też marynowane maślaki. Wydawało nam się, że w tym roku nici z wypadów do lasu na grzyby, nad czym strasznie ubolewaliśmy. Coś się jednak wydarzyło, coś się zmieniło i las, który mamy praktycznie pod nosem miło nas przywitał i obdarował sporą ilością grzybów.


Oj pachniało nam w domku pachniało :) Część zamroziłam. Do każdego słoiczka dodajemy pozostałe składniki - krążki cebuli, ziarenka pieprzu i ziela angielskiego, liść laurowy i ząbek czosnku. Następnie boro zalewamy gorącą zalewą do całkowitego zakrycia grzybów.


Słoiki zakręcamy i pasteryzujemy około minut. Sezon na grzyby w pełni - warto więc uchwycić ich smak na zimę, najlepiej robiąc przetwory z grzybów. Podajemy składniki i przepis na grzyby w zalewie octowej. Gotować na małym ogniu przez minut.


Następnie zalewę zdjąć z ognia, do każdego słoika włożyć pozostałe składniki. Marynaty są to przetwory z warzyw, owoców i grzybów utrwalone w zalewie octowej z dodatkiem przypraw aromatycznych. Maślaki (lub inne grzyby) marynowane w zalewie octowej Maślaki marynowane w zalewie octowej Jeżdżę na działkę do maślakowego lasu i przyznam się szczerze, że tęsknię za dużą ilością prawdziwków, podgrzybków i kozaczków.


Do każdego ze słoików wrzuć po 3-ziarna ziela angielskiego i jeden liść laurowy. Do garnka wlej jedną szklankę octu spirytusowego, trzy szklanki wody, dodaj jedną płaską łyżkę cukru i szczyptę soli. Doprowadź do zagotowania zalewy. Dodane przez karolciaa w: Tylko o kuchni. Wszystkie składniki zagotować i zalać gorącą zalewą ułożone w słoiki grzyby.


Rydze marynowane w zalewie octowej. Układamy rydze w słoikach na dnie układamy cebulę Z podanych skąłdników gotujemy zalewę do grzybów zalewamy i pasteryzujemy Podobne przepisy. Zobacz, jak marynować grzyby, dowiedz się, jak przygotować zalewę octową, poznaj przepis na marynowane grzyby z mięsem. Marynowanie grzybów: Zagotowaną, gorącą zalewą octową zalać grzyby (dobrze jest gdy przyprawy wpadną do każdego słoika).


Zalewę octową gotować ok. Zakręcić słoiki i odwrócić do góry dnem (aby zassały). Sprawdzić czy nie ciekną. Można jeszcze dodatkowo grzyby pasteryzować około minut.


Zalewa octowa do grzybów marynowanych

Co do octu to kwestia co kto lubi, bezpieczna proporcja to rzeczywiście 3:1. Ja po przygotowaniu zalewy studze ją i próbuję, jeżeli coś mi nie pasuje to delikatnie modyfikuję (cukier – miód lub ocet – woda). Preferuję raczej zalewy delikatne, lekko slodkawe.


Pozdrawiam wszystkich miłośników grzybów, smacznego ! Opieńki ponownie odsącz, a potem włóż je do słoików. Zakręć słoiki i pasteryzuj przez minut. Ryba w zalewie octowej to znakomita propozycja dla tych, których odstraszają ości.


Zalewa octowa do grzybów marynowanych

Jest to danie, które zachwyci każdego miłośnika ryb. Obecność octu w zalewie powoduje, że ości stają się kruche i niegroźne. Przygotowanie wraz z oczekiwaniem zajmie około godziny.


Dodać cukier, sól, liście laurowe, ziarenka ziela angielskiego i czarnego pieprzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty