Smak grzybów marynowanych zależy przede wszystkim od gatunku grzybów, po które sięgasz, zalewy octowej (a dokładnie stosunku octu i wody) oraz dodatków. Do marynowania wybrałam podgrzybki. Dlatego każdy miłośnik marynowanych grzybów, koniecznie musi dowiedzieć się, co zrobić by jego zalewa do grzybów była pyszna i nie tylko nie zniszczyła, ale także świetnie podkreśliła smak leśnych skarbów.
Można użyć jednego rodzaju grzybów lub mieszanych. Sezon na grzyby w pełni - warto więc uchwycić ich smak na zimę, najlepiej robiąc przetwory z grzybów. Grzyby w occie to klasyczna przekąską i. Podajemy składniki i przepis na grzyby w zalewie octowej. Wydawało nam się, że w tym roku nici z wypadów do lasu na grzyby, nad czym strasznie ubolewaliśmy. Coś się jednak wydarzyło, coś się zmieniło i las, który mamy praktycznie pod nosem miło nas przywitał i obdarował sporą ilością grzybów.
Jakie rodzaje grzybów nadają się do marynowania? Kurki, boro, podgrzybki, maślaki obrane z skórki, koźlaki, zajączki, gąski, opieńki – wszystkie nadają się do marynowania, lepiej wybierać te niezbyt duże sztuki. Maślaki obieram ze skórki i najbardziej je lubię.
Warto spróbować grzybków własnej roboty-naprawdę pycha! Aby grzybki marynowane wyszły doskonałe, zadbajmy o dobrą zalewę. Gotować na małym ogniu przez minut.
Następnie zalewę zdjąć z ognia, do każdego słoika włożyć pozostałe składniki. Marynata: średnia cebula. W jednym słoiku bez problemu można marynować różne gatunki grzybów. Zaleca się wybieranie grzybów małych, tak by w całości zmieściły się w słoiku.
Nawet najlepsza w smaku zalewa do grzybów w occie nie spełni swojej roli, jeśli wybierze się nieodpowiednie grzyby. Duże grzyby można podzielić na ćwiartki. Najszlachetniejszym grzybem naszych lasów jest prawdziwek. To grzyb, który ma znakomite właściwości smakowe.
Pamiętajmy jednak, iż walory smakowe grzybów w dużej mierze zależą od odpowiedniego ich przyrządzenia. Oto rewelacyjny przepis na grzyby marynowane w occie, z cebulą i marchewką. Ci którzy są ze mną od początku albo znają mnie osobiście to wiedzą, że mam najlepszą, uniwerslaną zalewę do marynowania wszystkiego co tylko mamy ochotę zamarynować - najlepsza marynata, bo stworzona i dopracowana przez moją Mamę i ma już.
Hełmówka obrzeżona (galerina marginata)Częsta. W garnuszku zagotowujemy wodę, dodajemy ocet, sól, cukier. Do wody dodajemy łyżki octu (grzybkom nie ściemnieją kapelusze pod spodem -podgrzybki, prawdziwki).
Dzięki marynowaniu grzyby zyskują lepszy smak - głównie dzięki. Przepis na grzyby w occie jest wbrew pozorom bardzo prosty. Najwięcej czasu zajmuje bowiem oczyszczenie i przepłukanie grzybków. Nie mówię już o zbieraniu grzybów, bo to już sama przyjemność. Albo sucho, albo za gorąco, a teraz powoli zaczynają się przymrozki przy gruncie i grzyby ani myślą wychodzić.
Zrobiłam zaledwie słoiki, ale sporo też wysuszyłam więc na wigilijną zupę zapas jest! Prosta w przygotowaniu zalewa, która nadaje ogórkom orientalny smak. Przygotowanie grzybów do marynowania.
Na litrową marynatę potrzeba około kilogramy grzybów. Kapelusze układaj tak, by grzyby nie były zbyt mocno ściśnięte. Sposób przygotowania: Odetnij nóżki. Przy pomocy octu możemy konserwować na zimę paprykę, wspomniane grzyby, dynię, kalafiory, cebulę i wiele innych warzyw.
WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Inna marynata do grzybów leśnych na słodko bazuje na podobnych składnikach. Jak sama nazwa wskazuje, jest to odmiana octu wytwarzana na bazie jabłek i powszechnie stosowana w przemyśle spożywczym oraz kuchni. Gdy zalewa gotuje się koło minut wyrzucam liście laurowe a dodaję cebulę pokrojoną w szerokie piórka. Gdy zalewa ponownie zaczyna się gotować dodaję do niej przegotowane wcześniej grzyby.
Zalewa na grzyby marynowane. Co do zasady – marynuje się kapelusze, a nie trzonki grzybów. Warto poznać: Właściwości zdrowotne grzybów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.