środa, 31 stycznia 2018

Marynata do prawdziwków

Boro obieramy, nóżki obcinamy i przeznaczamy do suszenia lub do sosów. Marynata do wieprzowiny I ===== Potrzebne będą: szklanka wody, pół szklanki ostu winnego, pół cebuli, ziaren jałowca, liście laurowe, ziaren pieprzu i szpilki sosnowe, opcjonalnie można też dodać rozmaryn. Marynata jest wyjątkowo aromatyczna i nie wszystkim może przypaść do gustu, warto jednak spróbować. Do wody wrzucamy szalotkę pokrojoną w plasterki, liście laurowe, ziele angielskie, pieprz, gorczycę, sól i mió a gdy wszystko się zagotuje dolewam ocet.


Jeszcze chwilę podgrzewam.

Słoiki szczelnie zamykamy i kładziemy do góry dnem, by zassały. Przełożyć do słoików i zalać zalewą, dobrze zakręcić i pasteryzować przez ok. Grzyby oczyścić i zagotować do miękkości. Siostra Anastazja radzi.


Zalewa do grzybów marynowanych Zalewa do grzybów to bardzo istotny punkt przygotowań grzybowych przetworów. Dlatego każdy miłośnik marynowanych grzybów, koniecznie musi dowiedzieć się, co zrobić by jego zalewa do grzybów była pyszna i nie tylko nie zniszczyła, ale także świetnie podkreśliła smak leśnych skarbów. Do spiżarni polecam marynowane pomidorki koktajlowe - pełne ziół i czosnku.

Będą pyszne jako dodatek lub zagrycha. Czas przygotowania: 1min. Warto spróbować grzybków własnej roboty-naprawdę pycha! Obserwuj bloga Obserwujesz bloga MniuMniu.


GRZYBY MUN W OSTREJ MARYNACIE 145. W grzybach mun zakochałam się będąc w Chinach. Te przepyszne, azjatyckie grzyby często stanowią podstawę wielu potraw, zwłaszcza wegetariańskich.


Wydawało nam się, że w tym roku nici z wypadów do lasu na grzyby, nad czym strasznie ubolewaliśmy. Coś się jednak wydarzyło, coś się zmieniło i las, który mamy praktycznie pod nosem miło nas przywitał i obdarował sporą ilością grzybów. Moim przebojem są grzyby w marynacie słodko-kwaśnej.


Marynata słodko-kwaśna pasuje do różnych gatunków grzybów: prawdziwków, kurek, podgrzybków. Ważne jest jednak, żeby grzyby były małe i zdrowe. Wtedy marynata słodko-kwaśna najlepiej smakuje i mamy najsmaczniejsze grzyby marynowane! Gotujemy minut od zagotowania, grzyby wkładamy do wyparzonych wcześniej słoików i zalewamy wrzącą marynatą.


Ja osobiście zakręcam i stawiam do góry dnem do ostygnięcia, słoiki zaciągają bez problemu jednak dla pewności można pasteryzować grzybki. Marynaty są to przetwory z warzyw, owoców i grzybów utrwalone w zalewie octowej z dodatkiem przypraw aromatycznych.

Ta marynata nadaje się do: kurek, podgrzybków, prawdziwków, opieńków, rydzów, itd a możemy zrobić mieszankę jak ja :) przygotowałam ją z prawdziwków - podgrzybków. Składniki: 5g świeżych grzybów. Sposób przygotowania: Marynata do grzybów Wszystkie składniki wlewamy do garnka.


A jeżeli marynaty - to oczywiście marynowane grzyby! Do marynowania wybrałam podgrzybki. Zalewa składa się z wody, soli cukru, octu i przypraw – liści laurowych, pieprzu, ziela angielskiego oraz gorczycy. Drobno pokrojone grzyby marynowane są też składnikiem sosu tatarskiego.


W drugim garnku przygotowuj zalewę. Wybierz małe i twarde grzyby, oczyść je i umyj. Wlej wodę, ocet, wrzuć przekrojone cebule, wsyp przyprawy, następnie zagotowuj.


Chociaż cieszymy się jeszcze sosami i zupami ze świeżych grzybów, nie zapomnijmy o czekającej nas zimie. Marynowane grzyby są doskonałą przekąską i świetną przystawką na polskiej biesiadzie. U mnie jada się najchętniej marynowane prawdziwki. A oto mój przepis na marynowane prawdziwki, których nigdy nie brakuje na półce w mojej spiżarni. Jeżdżę na działkę do maślakowego lasu i przyznam się szczerze, że tęsknię za dużą ilością prawdziwków, podgrzybków i kozaczków.


Prawdziwki lub boro - jak kto woli w marynacie z octu. Chociaż nie myślcie absolutnie, że narzekam na ten dostatek maślaków ;) Trudno, że brudzą ręce. Bo nie ma nic lepszego od jajecznicy z maślakami. Następnie wrzucamy je do osolonej wody i gotujemy ok. W osobnym garnku przygotowujemy marynatę: Tak naprawdę marynatę, każdy powinien zrobić wedle własnego smaku.


Wrzucić do wrzącej, lekko osolonej wody i gotować przez około minut. Odcedzić i przełożyć do wyparzonych wcześniej słoiczków. Zalewa: wodę z dodatkiem cukru, soli i przypraw zagotować, dodać ocet. Gorącą zalewę wlać do słoików z grzybami. Słoiki dokładnie zamknąć i odstawić do góry dnem aż do ostygnięcia.


Jak zrobić prawdziwki w occie pyszne, tradycyjne Moje Podlasie w obrazach. Pigwa do herbaty na zimę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty