piątek, 23 sierpnia 2019

Zielona papryka w słoikach

PAPRYKA MARYNOWANA W SŁOIKACH. Byłoby to nader proste zadanie, gdyby nie fakt, że trzeba to zrobić jak najszybciej po upieczeniu, nim papryka puści sok. Dolałam do niej ocet, wsypałam cukier i sól. Wrażenia mocne, robota brudna.


Tak więc wtedy, gdy papryka jest dość tania, kupujemy jej większe ilości, by wykonać z nią przetwory. Obraną ze skórki paprykę kroimy na plastry i na bieżąco układamy w słoikach.

Gorąca papryka parzy palce, obierający czują presję czasu. Poniżej zachęcamy do wypróbowania naszego przepisu na pyszną paprykę marynowaną na zimę. Zlotu Zielarskiego, który zbliża się wielkimi krokami. Mam wprawdzie zeszłoroczną kiszoną paprykę, którą z powodzeniem przechowuję w chłodnej spiżarni i sukcesywnie podjadam, ale na Zlot zrobiłam świeżą porcję. Pyszna kiszonka czyli papryka kiszona.


Wczoraj robiłam sałatkę z ogórków na zimę, w przepisie były ogórki, cebula, sól, cukier, ocet i olej, zgubiłam gdzieś kartkę z proporcjami i dałam wszystkiego na oko i kiedy jeden ze słoików po pasteryzacji. Na koniec wlać łyżkę oleju i pozamykać słoiki.

Do każdego słoika dołożyć pieprz, ziele angielskie, liść laurowy i gorczycę. Kiedy woda zacznie lekko falować, zmniejszyć gaz do minimum. Kiszona papryka w słoikach czyli przepis na paprykę kiszoną. Przetwory Grzyby z papryką do słoików. Zielona papryka konserwowa w słoikach.


Przygotowanie zielonej papryki konserwowej w słoikach na zimę jest bardzo podobne do przygotowania czerwonej papryki. Jednak bardzo estetycznie i atrakcyjnie wygląda to, kiedy czerwona papryka do. Pieczoną paprykę uwielbiam. Zobacz filSałatka ze słonecznikiem.


Papryka na zimę w słoikach. To jedne z tych przepisów, z którym wiążą się u mnie większe emocje. Przepis na papryka konserwowa.


Na wierzchu układamy plaster cebuli oraz dodajemy na każdy słoik po kulki ziela angielskiego, kilka ziarenek gorczycy i po jednym liściu laurowym. Włożyć do czystych i suchych słoików. W słoikach umieszczamy papryczki, zalewamy je ciepłym płynem.


Zakręcamy słoiki i pasteryzujemy minut. Teraz, w sezonie na ogórki małosolne i kiszone, paprykę czasami nastawiam jako drugą w wodzie po ogórkach.

Albo dolewam trochę wody z ogórków by rozpocząć proces kiszenia. Moja kiszona papryka jest pikantna, zawsze dorzucam do słoika dwie lub trzy przekrojone ostre papryki, koper, ziele, listek i czosnek. Przygotować zalewę : zagotować wodę w garnku razem z przyprawami , gotować ok. Gorącą zalewą zalewać słoiki z papryką , poczekać chwilkę aż woda wszędzie dojdzie i zakręcić , ustawiać do góry dnem , można dodatkowo pasteryzować w piekarniku w temperaturze 1stopni minut. Znajdź sprawdzony przepis z Mikserem Kulinarnym!


Zalewamy paprykę w słoikach i pasteryzujemy ok. W poniższej ramce wpisz problem, który zwrócił Twoją uwagę. W tym miejscu możesz zgłaszać sytuacje, w których może dochodzić do nadużyć lub błędów technicznych. Po zatwierdzeniu zgłoszenia Twój opis zostanie przekazany do Redakcji serwisu. Dziękujemy za wszelkie zgłoszenia.


Zalać przestygniętą nieco zalewą. Propozycja na pyszną marynowaną paprykę na zimę. Dokładnie wytrzeć gwint słoików i mocno zakręcać. Fasolka szparagowa konserwowa w słoikach na zimę – czyli fasolka szparagowa żółta i zielona w zalewie.


Poniższy przepis na fasolkę szparagową jest przepisem NAJLEPSZYM, a to dlatego, że jest tradycyjnym przepisem mojej Babci i zawsze się udaje! W smaku jest przepyszna i nigdy nie fermentuje! Ułóż je dość ściśle w słoikach, przekładając kawałkami papryki, koprem, czosnkiem w łupinach, ziarnami gorczycy, chrzanem i liśćmi czarnej porzeczki. Zalej solanką tak, by przykryła wszystkie ogórki.


Przykryj ściereczką i odstaw na godziny, po tym czasie słoiki zakręć i przechowuj w chłodnym miejscu. Ogórki oczyścić, umyć i osuszyć. Cebulę obrać i pokroić w plastry. Czerwona, zielona, żółta, na ostro lub na słodko popularna w polskiej kuchni papryka jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Odkryte przez Krzysztofa Kolumba warzywo sprawdza się w różnych odsłonach.


Co więcej, jako jedno z niewielu, nie traci swoich cennych właściwości po przetworzeniu. Przestudzoną paprykę obierz ze skóry. Wyrzuć gniazda nasienne.


Miąższ ułóż w wyparzonych słoiczkach. Sos powstały podczas pieczenia i obierania papryk mocno podgrzej. Dodaj sok z cytryny, oliwę, posiekany czosnek, cukier i sól. Powstałą miksturą zalej paprykę w słoikach.


Zamknij szczelnie słoiki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty