piątek, 10 lutego 2017

Bułki z jagodami

Najlepsze jagodniki, bardzo, bardzo puszyste i lekkie jak piórko. Absolutne, drożdżowe mistrzostwo świata nie do kupienia w żadnej cukierni. Bardzo, bardzo dobry przepis i najlepsze bułki z jagodami jakie udaje mi się upiec.


W ogóle z jagodami w Krakowie, to ciekawa historia, bo chyba to jedyny rejon w Polsce, gdzie zwą się one borówkami. I tak, idąc na lody, nie kupicie lodów jagodowych a borówkowe.

Za to w cukierniach, nie spotkałam się z bułeczkami o nazwie borówianki a są bułki z jagodami lub jagodzianki. Tak czy siak, zapraszam na jagodzianki. BUŁECZKI DROŻDŻOWE Z JAGODAMI BABCI LIDZI. Zaczyn drożdżowy: szkl. Dodać drożdże, łyżkę cukru, łyżkę soli, łyżki mąki.


Wymieszać dokładnie aż rozpuszczą się drożdże. Jajka i żółtka wymieszać z cukrem, cukrem waniliowym. Najsłynniejsze polskie drożdżówki, nierozerwalnie kojarzą się z latem i właśnie latem smakują najlepiej :-) A można je zrobić w zasadzie od ręki, z tego niezawodnego przepisu!

Do jagodzianek używamy mąki pszennej typ 5Extra (ja zamawiam ją prosto z dobrego młyna, więc mam pewność, że jest najlepszej jakości). Przygotowanie dania jagodzianki (bułeczki drożdżowe z jagodami) - puszyste i pełne jagód - prawie bez wyrabiania :) Jagody przebierz, krótko umyj pod bieżącą wodą, osącz na cedzaku, potem osusz na ręczniku papierowym. Drożdże rozetrzyj z łyżką cukru, dodaj łyżki mleka, odstaw w ciepłe miejsce na około minut. W osobnym naczyniu pomieszać jagody z cukrem i bułką.


Z ciasta robić placuszki ok. Układać na blasze pokrytej papierem do pieczenia. Posmarować żółtkiem i posypać cukrem trzcinowym. Odstawić w ciepłe miejsce na min. Piekarnik nagrzać przed wsadzeniem bułek na 2stopni.


Bułki drożdżowe z jagodami i kruszonką Mleko podgrzewamy w garnku, dodajemy pokruszone drożdże, łyżkę cukru i łyżkę mąki. Mieszamy i odstawiamy do wyrośnięcia. Resztę z dwóch szklanek mąki wysypujemy do miski, dodajemy wyrośnięty rozczyn oraz jajka: jedno całe oraz żółtek (białka zostawiamy na później).


Kroki wykonania: Co piątek nowa porcja kulinarnych pomysłów na weekend! Zamów Newletter MojeGotowanie. Wszystkie składniki ciasta dokładnie wymieszać i zagnieść – ciasto powinno odstawać od dłoni.


W zasadzie nie są to klasyczne jagodzianki, a raczej bułeczki z jagodami, ale taka wersja od czasu do czasu mile widziana.

Przepis jest bardzo podobny do tego na bułeczki z porzeczkami. Forma dokładnie ta sama, czyli „do odrywania”, ale ciasto nieco zmodyfikowałam i znacznie dłużej zachowuje świeżość, bo nawet po dniach bułeczki są pulchne. Po ostygnięciu bułeczki drożdżowe z jagodami posypujemy cukrem pudrem. Bawarskie knedle z czerstwej bułki: przepis na semmelnknödel.


Rwaniec drożdżowy: przepis na domowe bułki. Parowańce z malinami - przepis na lekkie bułeczki z nadzieniem z malin. Zdrowe bułki z jagodami. Bardzo lekkie bułeczki wypełnione świeżymi jagodami. Zawsze jest dobry moment aby wykonać i zjeść smaczną jagodziankę.


Poza tym, że sezon na jagody w pełni, więc śmiało możemy wykonać te małe cudeńka. Są to mięciutkie bułki z jagodami. Parowańce robi się podobnie do bułeczek z jagodami, jedyna różnica to parowańce gotujemy na parze. Z pewnością niektórzy z was się zdziwią, ale bułeczki są miękkie, delikatne, najlepiej mi smakują gdy są jeszcze ciepłe. Dodane przez EWAM w: Tylko o kuchni.


Od dawna robię bułkę tartą z bułki. Opawieść pewnego Cukiernika jak się to robi na skale masową jest niezapomniane i na samą myśl mam odruch wymiotny. Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na bułki z jagodami siostry anastazji. Bułeczki z jagodami „Bułeczki z jagodami, czyli inaczej jagodzianki to nic innego jak drożdżowe ciasto nadziewane jagodami, a w tym wariancie posypane również kruszonką.


Warto wykorzystać trwający jes Zobacz więcej. COOLinarna Strefa Obserwuj bloga Obserwujesz bloga COOLinarna Strefa. Jagody mrożone należy wcześniej rozmrozić naturalnie zostawiając je w misce na blacie kuchennym.


Rozpuszczoną glazurę wymieszaną z odrobiną puszczonego przez owoce soku należy wylać. Formę wysmaruj resztkami oleju i obsyp od środka bułką tartą. Ciasto przelej do formy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty