środa, 15 lutego 2017

Papryka zielona konserwowa

Taka marynowana papryka świetnie smakuje i jest super dodatkiem do różnych dań. Do przetworów na zimę używamy z reguły papryki czerwonej, ale spokojnie możecie tez zamarynować paprykę żółtą, pomarańczową lub zieloną – aczkolwiek naszym zdaniem zielona papryka konserwowa nie jest tak smaczna, jak ta czerwona i żółta. Lista przepisów na marynowana papryka zielona z polskich blogów kulinarnych.


Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Czerwona, zielona, żółta, pomarańczowa – papryka.

Warzywo, które kusi swoim smakiem, zdobi potrawy, wzmacnia siły witalne oraz poprawia libido. Papryka to nie tylko przyprawa, ale także afrodyzjak. Kaloryczność 1g papryki czerwonej wynosi około kalorii, podobnie jak zielonej, a żółtej - kalorii.


Marynowana papryka jest pozycją obowiązkową na tegorocznej liście przetworów. Zimą słoiczek przygotowanej w ten sposób papryki posłuży jako dodatek do obiadu, sałatek czy kanapek. I trzeba to nazwać po imieniu.


Arcydzieło mojej przyszywanej Babci Ninki:) Podaję jej przepis i na zdjęciu jest jej papryka:) Moja będzie się dopiero robić:) min średnie przystępne.

Możemy się nią raczyć przez całą zimę. Przekonaj się, że zrobienie papryki marynowanej wcale nie jest trudne. Poznaj przepis na marynowaną paprykę.


Zielona papryka – witaminy. Dużym atutem papryki zielonej jest fakt, że zawiera dużą ilość witaminy E, zwanej również eliksirem młodości, a także witaminy C potrzebnej w budowie odporności. Przepis na papryka konserwowa.


Paprykę umyć, oczyścić z nasion, pokroić na ćwiartki lub w ósemki i opłukać. Włożyć do czystych i suchych słoików. Działa także krwiotwórczo i uspokajająco. Z tego przepisu otrzymacie świetną domową, marynowaną w zalewie octowej paprykę. Sprawdzony i łatwy przepis.


Doskonałą alternatywą dla niej jest o niebo zdrowsza papryka kiszona. Kiszonkę wykonuje się równie prosto jak marynatę. Najlepiej nadają się do tego dojrzałe strąki – czerwone, pomarańczowe i żółte. Ukiszona zielona papryka przypomina raczej małosolną.


W jednej średniej czerwonej papryce znajdziemy kcal, a w zielonej – kcal.

Różnica kcal nie jest jednak znacząca, a dobrodziejstwa czerwonej odmiany są niepomierne. I nie jest trudna w przygotowaniu! Wystarczy odpowiednia zalewa do papryki i będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym smakiem papryki konserwowej.


Zobacz także: Jak zrobić ogórki w occie? Prosty przepis na ogórki konserwowe. Dodatek miodu do marynaty sprawia, że papryka jest niesamowicie smaczna, słodka, chrupiąca, po prostu idealna. Paprykę opłukać, oczyścić z gniazd nasiennych, pokroić na kawałki, obrać ze skórki (albo i nie). Do wody wsypać sól i cukier, dobrze wymieszać (cukier i sól powinny się rozpuścić), wlać ocet i wymieszać.


Do każdego słoika włożyć przyprawy, następnie ułożyć dosyć ciasno paprykę i zalać przygotowaną zalewą. Jest ceniona jako źródło luteiny i zeaksantyny (przeciwutleniacz, należący do barwników karetonoidów), które potrafią. PAPRYKA MARYNOWANA W SŁOIKACH. Paprykę dokładnie umyłam, oczyściłam z gniazd nasiennych i pokroiłam w ósemki. Dolałam do niej ocet, wsypałam cukier i sól.


Zaprawiając ją w słoiki, mamy pewność, że zimą możemy ją wyciągnąć ze spiżarni i podać do stołu. Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Informujemy, że poprzez dalsze korzystanie z tego Serwisu, bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych.


Od ponad lat przygotowuję paprykę z tego przepisu. Przechowywana w piwnicy może stać bardzo długo-aż do kolejnego sezonu. Ważnym etapem w przygotowaniu papryki, jest czas gotowania słoików, nie może być zbyt długi gdyż papryka będzie bardzo miękka, i nie będzie się nadawała do sałatek, czy koreczków.


Zalewamy paprykę, dodajemy na wierzch łyżki oliwy i zamykamy szczelnie słoje. Przetwory z papryki czerwonej, zielonej i żółtej konserwuje się w słoikach z różnymi dodatkami: czosnkiem, cebulą, miodem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty