piątek, 6 lutego 2015

Jak przygotować grzyby do marynowania

Jak przygotować grzyby do marynowania ? Do marynowania najlepiej nadają się świeże grzyby leśne: boro, maślaki, rydze, gąski, kurki, opieńki, koźlarze czy podgrzybki. Należy je najpierw przebrać, oczyścić z igliwia, piasku i innych zanieczyszczeń, opłukać, krótko przyciąć im trzony, a następnie obgotowywać. Aby zrobić marynowane grzyby, trzeba dokładnie je przejrzeć.


Nie marynujemy grzybów robaczywych i oklapniętych. Jeśli trzony są zbyt twarde, do marynowania przeznaczamy tylko kapelusze.

Grzyby muszą być jak najwyższej jakości. Duże grzyby dzielimy na kawałki, małe marynujemy w całości. Sposobów na przygotowanie grzybów do suszenia czy mrożenia jest kilka.


Podczas przyrządzania grzybów. W gotowaniu grzybów zawsze należy dokładnie pilnować czasu. Rozgotowane grzyby tracą smak i zmieniają konsystencję, przez co stają się wyjątkowo nieapetyczne. Twarde grzyby jak boro, rydze czy kurki należy obgotowywać zwykle nie dłużej niż pół godziny na średnim ogniu.


Rzadko do suszenia używa się małych grzybków – wybiera się raczej duże okazy. Nie da się ususzyć muchomora sromotnikowego, więc suszone grzyby nie stanowią nigdy śmiertelnego zagrożenia zatruciem.

Umyć kilka razy, żeby pozbyć się. Ile gotować grzyby do marynowania? Najpierw należy grzyby dokładnie oczyścić. Następnie umieść w mikrofalówce porcje po około kg grzybów pokrojonych w plasterki, najlepiej w misce.


Ta metoda nie wymaga użycia tłuszczu. Nastaw kuchenkę na 1 mocy i podgrzewaj grzyby przez około 2-minuty. Najlepsze do marynowania są grzyby niewielkie, takie by można było wsadzić je w całości do słoiczka. Młode grzyby są nie tylko smaczniejsze, ale lepiej prezentują się w marynacie.


Przed marynowaniem grzyby należy oczyścić, a jeśli jest taka konieczność – umyć. Dotyczy to zwłaszcza kurek. Wbrew pozorom nie każdy grzyb nadaje się do zamarynowania.


Najlepiej nadają się do tego młode i twarde grzyby, np. W przypadku suszenia kluczowe znaczenie ma zawartość wody. Większe można pokroić na mniejsze kawałki. Wsypać do gotującej się wody i podgotować – minut.


W osobnym garnku przygotować zalewę octową: zagotować składniki w garnku, tzn. Cebulę obrać, pokroić na ćwiartki a następnie na plasterki. Przygotować zalewę octową: zagotować składniki w garnku, tzn.

Są doskonałym dodatkiem do zimnych mięs, drobiu, ryb i sosów. To też doskonały element dekoracyjny do różnych potraw, np. Niektóre grzyby, takie jak kurki i rydze, zamrożone bez obróbki cieplnej gorzknieją. Aby przygotować grzyby do zamrożenia, należy je uprzednio poddusić. W tym celu przygotowujemy grzyby jak do spożycia, a następnie kroimy, podlewamy wodą, solimy i dusimy - aż do zmięknięcia.


Wybieramy same młode i drobne z pięknie ukształtowanym kapeluszem grzyby. Z większych grzybów odcinamy korzonki – pozostawiamy same czapeczki, mniejsze możemy pozostawić w całości lub z połową korzenia. Resztę suszymy, zamrażamy lub dusimy na obiad.


Standardowa procedura wygląda następująco. Zebrane lub zakupione grzyby wysypujemy na blat lub stół. Dokonujemy ich oceny pod kątem ewentualnych okazów trujących, niejadalnych lub wątpliwych. Dokładnie czyścimy grzyby z użyciem wody i nożyka - z ziemi, liści, mchu i trawy. Trzymane poza lodówką - szybko się zepsują.


Resztek grzybowych potraw nie należy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty