Przepyszne marynowane pieczarki, idealne do kanapki czy też jako osobna przekąska. Dodane przez Konto usunięte w: Tylko o kuchni. Marynowane ogórki w zalewie octowej na zimę.
Zawsze kupuję pieczarki białe, jędrne, zamknięte, jak najmniejsze i nigdy nie obieram. Tak obgotowane pieczarki przekładamy do czystych i wyparzonych słoików, do których wcześniej dajemy po łyżeczce gorczycy, dwa angielskie ziela i po liściu laurowym. Czynności związane z pieczarkami powtarzamy, aż wszystkie będą obgotowane.
W czasie obgotowywania pierwszej partii pieczarek przygotowujemy marynatę. Marchew drobno pokroić, cebulkę również. Do każdego słoiczka włożyć trochę cebuli i narchwii, połyżeczce gorczycy i na koniec pieczarki. Wodę z octem, cukrem i solą zagotować. Dobrze poradzą sobie również w roli przekąski.
Pieczarki marynowane urozmaicą każdy obiad. Na stole pełnią funkcję reprezentatywną! Jedno jest pewne – nikt się im nie oprze!
Dla urozmaicenia: Do przygotowania marynaty możesz wykorzystać liście laurowe, które dodadzą marynowanym pieczarkom wyjątkowego aromatu. Cebulę pokroić w półtalarki , sparzyć wrzątkiem. W większym rondlu zagotować wodę z solą i kwaskiem, wkładać pieczarki i gotować 8-minut. Udało mi się kupić na targu drobniutkie pieczarki – idealne do marynowania. Tak więc dzisiaj pokażę Wam, jak je przygotowałam.
Jak marynować pieczarki ? Przechowywanie żywności Brak komentarzy. Dodatkowo marynowane pieczarki są od razu gotowe do spożycia i nie trzeba poddawać ich obróbce termicznej. Proste, szybkie i baaaardzo smaczne marynowane pieczarki do wódeczki.
Polecam zajadać się nimi na zimno. Wszystkie składniki marynaty wymieszać razem i zanurzyć w niej pieczarki. Przemieszać od czasu do czasu. Ja miałam całe kapelusze, piątą pieczarkę i ogonki pokroiłam w słupki, ale można w ten sposób tez marynować malutkie kapelusiki. Grzyby marynowane w zalewie octowej z przyprawami to jeden z przysmaków kuchni polskiej.
Do marynowania najlepiej nadają się świeże grzyby leśne: boro, maślaki, rydze, gąski, kurki, opieńki, koźlarze czy podgrzybki. Podajemy przepis, jak marynować grzyby w occie. Dawniej uważano, że grzyby są bezwartościowe.
Niektórzy powtarzają ten mit do dzisiaj.
Jeśli chcesz, dorzuć paprykę do zalewy. Ciekawym pomysłem jest również opieczenie pieczarek przed zamarynowaniem. Do marynowania nadają się właściwie wszystkie gatunki grzybów, jednak najlepiej marynować: boro, maślaki, opieńki, koźlarze, gąski, kurki, rydze, pieczarki. Grzyby szybko się psują – należy je zamarynować jak najszybciej po zebraniu. Grzyby charakteryzują się dość neutralnym smakiem.
Z tego względu marynować można właściwie wszystkie rodzaje. Koneserzy wyróżnili kilka gatunków, które smakują zdecydowanie najlepiej. W tym apetycznym gronie znalazły się rydze, boro, podgrzybki, maślaki, gąski, kurki, opieńki, prawdziwki, pieczarki i koźlarze. Grzyby leśne konserwowane w zalewie octowej z dodatkiem przypraw. Można użyć małych świeżych borowików, kurek, podgrzybków, opieniek.
Przepis na zalewę do grzybów marynowanych. W międzyczasie przygotowujemy słoiki (wyparzamy je) i zalewę. Do wody dodajemy ocet, sól, cukier, gorczycę, cebulę i marchewkę pokrojone w kostkę. W osobnym garnku zagotować składniki zalewy. Odcedzone pieczarki wkładać do słoiczków, do każdego z nich dodać : liść laurowy, bobkowe ziele, ziarenka czarnego pieprzu, łyżeczkę białej gorczycy.
Wlewać wrzącą zalewę :) słoiczki zakręcić mocno i pozostawić do góry dnem na kilka godzin.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.