poniedziałek, 16 maja 2016

Papryka marynowana z miodem i czosnkiem

Paprykę myjemy, pozbawiamy pestek, kroimy wzdłuż na 4-kawałków. Tak przygotowaną paprykę ciasno układamy w słoikach. Papryka konserwowa sprawdzi się do domowej spiżarni.


Witam proszę o dobry przepis na buraki z papryką takie do słoików robiłam raz ale coś mi nie wyszło bo były nie zbyt smaczne. Chrupiąca marynowana papryka z czosnkiem. Paprykę umyć, oczyścić z nasion, pokroić, na minutę zanurzyć we wrzącej wodzie i natychmiast przelać zimną wodą.

Wodę, cukier, sól i miód zagotować, wlać ocet, zagotować ponownie. Do słoików włożyć czosnek, ziele angielskie i gorczycę. Paprykę dokładnie umyj, oczyść z nasion i pokrój na drobne paski. Zagotuj wodę z octem, cukrem i solą, gotuj min na małym ogniu. Do każdego słoika włóż kilka ziaren pieprzu, ziela, gorczycy, liść laurowy i rozmaryn.


Dodatek miodu do marynaty sprawia, że papryka jest niesamowicie smaczna, słodka, chrupiąca, po prostu idealna. Obserwuj bloga Obserwujesz bloga pod zielonym niebem. Ta kombinacja w pełni wydobywa słodkawe nuty papryki i jej niesamowity aromat.

Gwarantuje, że i Twoi domownicy pokochają jej smak! Z proponowanej ilości składników otrzymasz się około półlitrowych słoików. Taka marynowana papryka świetnie smakuje i jest super dodatkiem do różnych dań.


Do przetworów na zimę używamy z reguły papryki czerwonej, ale spokojnie możecie tez zamarynować paprykę żółtą, pomarańczową. Nie od dzisiaj wiadomo, że papryka marynowana jest najsmaczniejsza, gdy jest delikatnie słodkawa. Nie każdy z nas używa białego cukru i dlatego często zastępujemy go miodem. Ja paprykę marynowaną słodzę właśnie miodem, przez co jest na pewno zdrowsza, a dla mnie smaczniejsza. Czerwoną paprykę pokroić na ćwiartki, oczyścić z nasion i opłukać.


Przepis na papryka z miodem. Następnie włożyć do czystych i suchych słoików. Mój mąż, ze wszystkich marynat, najbardziej lubi paprykę.


A papryka marynowana w zalewie miodowej jest po prostu przepyszna – nie za kwaśna i nie za słodka. Do tego lekko chrupiąca. Marynowana papryka z miodem i sprytny przepis.


Na dno każdego kładziemy koper, ząbek czosnku i kawałek chrzanu. PAPRYKA KONSERWOWA Z MIODEM NA ZIMĘ. Możemy ją zblanszować (wrzucamy do wrzątku na parę sekund), wtedy łatwiej będzie nam ją ułożyć w słoiku.


Ja od kilku lat robię wersję papryki marynowanej w soku pomidorowym.

Wiadomo u nas w rodzinie czosnek rządzi. Pieczona papryka w oleju z miodem i czosnkiem Papryki dokładnie myjemy i układamy na blaszce. Pieczemy ok minut w 200°C, aż skórka się przypiecze. Po wyjęciu z piekarnika i wystudzeniu, obieramy paprykę ze skórki, kroimy na paski i usuwamy gniazda nasienne.


Marynowana papryka przygotowana na zimę z miodem - świetna jako dodatek do obiadu, sałatek lub kanapek. Czosnek dokładnie rozgniatamy z solą. Zalewę można wzbogacić o wasze ulubione zioła i przyprawy, można również dodać kilka ząbków czosnku - będzie super :) Paprykę należy ciasno ułożyć.


Przygotowuje się ją niezwykle szybko, więc polecam, wypróbujcie przepis. Znajdź sprawdzony przepis z Mikserem Kulinarnym! Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na marynowana papryka z miodem rozmarynem i goździkami.


Wyjątkowy smak papryki konserwowej komponuje się niemal z każdym daniem. Dla urozmaicenia: To od Twojej inwencji i kreatywności zależy, jakie dodatki znajdą się w środku słoiczka. Na pewno smak podkreślą ziele. Co więcej, przepis jest bardzo prosty - nie trzeba np.


Sprawdź, jak zrobić pyszną paprykę z czosnkiem do słoików. Wykroić gniazda nasienne i pokroić na kawałki. Pokrojoną paprykę ułożyć ciasno w słoikach.


Składniki zalewy zagotować, zalewę przestudzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty