To moje ulubione ciasto z dzieciństwa, które piekła często moja babcia. Ten makowiec lubię szczególnie za to, że jest soczysty i bez ciasta. Sama pyszna, wilgotna masa makowa.
Ciasto jest wysokie, dlatego proszę nie przerażać się ilością użytych składników. Smaczny i wilgotny - a takie ciasta lubimy. Mąż nawet bardziej, choć nawet ja nie miałam powodów, by kręcić nosem ;-).
Jeżeli tak, makowiec japoński na pewno przypadnie Ci do gustu. Zaprzyjaźnią się z nim osoby, które lubią mak, bakalie oraz jabłka. Zawsze szybko znika z patery.
Kwaśne jabłka łagodnie podkreślają smak maku, a ich obecność powoduje, że ciasto jest przyjemnie wilgotne. Makowiec japoński jest ciastem bez spodu. Interesujące urozmaicenie tak klasycznego ciasta.
MAKOWIEC Z JABŁKAMI – JAPOŃSKI ( mokry ) Uwielbiam takie mokre, ciężkie, zimne makowce. Takie makowce są doskonałym pomysłem na ciasto na świąteczny stół, ale nie tylko. Każda inna okazja jest równie dobra! Dziś mam dla Was przepis na właśnie taki makowiec. Przepis na ciasto japońskie.
Za typowymi struclami makowymi nie przepadam. Ciasto japońskie jest po prostu pyszne, bo wilgotne od jabłek, z mnóstwem bakalii oraz z wyraźną migdałową nutą. Składniki na ciasto zagniatamy. Mak ugotować i zmielić dwa razy przez maszynkę. Jabłka obrać i zetrzeć na tarce.
Jajka utrzeć z cukrem do białości ,aż obficie zwiększą objętość. Dodać po łyżce kaszy manny, wymieszanej z proszkiem do pieczenia i cukrem waniliowym. Wmieszać posiekane orzechy włoskie i jabłka utarte na tarce jarzynowej, dodać pianę z białek - ubitą z szczyptą soli.
Przełożyć do tortownicy lub małej blaszki. Mój ulubiony makowiec z jabłkami (makowiec japoński) przerobiłam na wersję bezglutenową. Zamiast kaszy manny użyłam budyniu w proszku i kleiku kukurydzianego.
Polecam wszystkim, nie tylko osobom na diecie bezglutenowej. Ciasto zostało zjedzone w ciągu dnia i chyba każdy kto próbował, żałował że nie ma więcej. Zainspirowana zostałam przepisem z Moich Wypieków, zmieniłam go po swojemu i wyszło doskonałe. Podstawą ciasta jest mak lub też jak w moim przypadku gotowa masa makowa. Chyba jakoś zawsze stawiałam na makowiec klasyczny i jakoś z makowcem japońskim było nie po drodze.
No i mak i jabłka i nie ma w tym wszystkim ciasta, to jakoś tak nie po Bożemu #128521; Tymczasem makowiec z jabłkami smakuje niemal identycznie jak tradycyjna strucla z makiem. Gdy ciasto będzie zmiksowane i wymieszane z mąką dodaj do niego posiekane orzechy, całe rodzynki i skórkę z pomarańczy oraz 1. Dokładnie wymieszaj i wyłóż na przygotowany spód. Całość wstaw do piekarnia nagrzanego do 1st. Połowę ciasta przełożyć do przygotowanej foremki, delikatnie wyrównać powierzchnię. Na ciasto ułożyć połowę lub trochę wiecej jabłek, część jabłek lekko powciskać w ciasto.
Na jabłka wyłożyć resztę ciasta i na wierzch ułożyć pozostałe jabłka, można lekko powciskać, tak aby wystawały z ciasta. Ja, jako dziecko zawsze wyjadałam sam mak z ciasta – w tym przypadku nie muszę tego robić, maku jest mnóstwo. Pozostałe z ciasta białka ubij na sztywną pianę dodając łyżek cukru.
My jednak radzimy zastosować proporcje podane w przepisie - zapewniamy, że ciasto nie wychodzi zbyt słodkie :) Drogi Gościu, wszystko zależy od tego z jakiego przepisu przygotowujesz masę makową. MAKOWIEC JAPOŃSKI (Z JABŁKAMI) – NAJLEPSZY PRZEPIS – ŚWIĘTA Z JOLĄ – Odcinek – dla wszystkich, których marzeniem jest przygotowanie idealnej wigilii i świąt postanowiłam przygotować serię filmów świątecznych. W filmach, krok po kroku, pokazuję jak przygotować najlepsze świąteczne potrawy Zapraszam do gotowania ze mną i udostępniania filmów dalej W siódmym.
Rewelacyjne ciasto z makiem i jabłkami na puszystym biszkopcie. Słodycz maku złamana warstwą jabłkową nadaje całości niepowtarzalnego i wyjątkowego smaku - ciasto idealne na święta. Tu jest prosto, sama upieczona masa makowa, nie ma nawet spodu. Dodatek jabłek powoduje, że ciasto jest przyjemnie wilgotne. Jeszcze nie wiem, ale moje serce na pewno krąży wokół tego ciasta.
Dzieje się tak za przyczyną dodatku tartych jabłek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.