Tak usmażoną rybę przełóż do słoika i zalej zalewą octową. Odstaw do lodówki na co najmniej godzinę. Danie możesz podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Dzięki odpowiedniemu zakonserwowaniu możesz przechowywać je w lodówce dość długo.
Takie danie jest nie tylko pyszne, ale będzie się nadawało zarówno na obiad jak i na kanapki. Największą zaletą zalewy octowej jest to, że kwas zawarty w occie dokładnie rozpuszcza wszystkie małe ości zawarte w rybie.
Prosty przepis na klasykę - ryba w zalewie octowej to pyszna przystawka lub pomysł na kolację. Dodane przez anetwawa w: Tylko o kuchni. Witam,mam pytanie kupiłam opakowanie krewetek w zalewie i kompletnie nie wiem co można z nich przyrządzić.
Proszę o jakieś propozycję. WERSJA DO SŁOIKA:rybki układamy do słoika,do kazdego słoika dodajemy po ziela angielskie i listku laurowym. Gorącą zalewą zalewamy ryby,zakręcamy słoik,odwracamy zeby sie zawekował. Tak przygotowany moze spokojnie stać w lodówce nawet miesiące. Ale nie ustoi tyle,pyszne juz po dobie,kiedy.
Dokładnie taka ryba w occie konserwowana w zalewie była u nas w domu podawana raz na jakiś czas z okazji imprez lub uroczystości.
Co powiecie na leszcza w zalewie octowej? Nie wiem jak Wy ale ja czasem mam nieodpartą chęć na ocet ;). Byliśmy na weekendzie na obiedzie u moich rodziców i pomarudziłam im trochę, że zjadłabym jakąś dobrą rybę w zalewie octowej ale nie mam weny na robotę no i rybki dobrej brak. Ryby w zalewie octowej - DoradcaSmaku - ten przepis cieszy się popularnością, sprawdź.
Jak zrobić sałatkę z makaronu ryżowego orzo? Sezon na grzyby w pełni - warto więc uchwycić ich smak na zimę, najlepiej robiąc przetwory z grzybów. Grzyby w occie to klasyczna przekąską i. Podajemy składniki i przepis na grzyby w zalewie octowej.
Dzisiaj polecam przepis na smaczną rybkę w zalewie octowej, nazywaną na Podlasiu quot;rybą w occiequot;. Ryby zawierają również wiele witamin oraz minerałów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Ryby bogate są w witaminy z grupy B, witamin A, a także E. Można je zrobić na wiele sposobów. Można wykorzystać zarówno świeżą, jak i usmażoną lub opiekaną rybę.
Ryba w octowej zalewie to smak rodem z PRL’u. Każda smakuje nieco inaczej. Najważniejsza jest jednak zalewa do śledzi.
Uwielbiam rybę pod każdą postacią, czy pieczona, czy gotowana bądź smażona, w occie lub w oleju wszystkie są wyśmienite. Dołożyć cebulę i marchew.
Zagotować i gotować pod przykryciem ok. Układać w słoikach ( ja robię to w tych po majonezie 4mg bo taka jest porcja akurat na osoby , ale każdy sam oceni jak mu wygodnie) rybę przekładając wyłowioną z zalewy cebulą i marchewką i zalać marynatą. Zakręcić słoiki i wekować minut. Do gotującej się marynaty dodaj grzyby i gotuj 2-minut. Nakładaj do słoików razem z zalewą.
Zakręć słoiki i odstaw do góry dnem. Rada: Marynata jest odpowiednia dla różnych gatunków grzybów. Słoiki z grzybami w occie możesz zapasteryzować. Przygotowanie zalewy, na patelnię wlać wodę, ocet dodać pokrojoną w plasterki cebulki, listki laurowe, ziele angielskie, sól, cukier, ketchup i przecier pomidorowy. Doprowadzić do wrzenia i gotować minut, następnie zalać usmażone ryby gorącą zalewą, odstawić do przestudzenia.
Zawsze takie rybki są najlepsze po kilku dniach. Chociaż mi kojarzą się głównie z deserową przekąską poobiednią, można je też. Szczupak w occie, czyli ryba w zalewie octowej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.