środa, 1 kwietnia 2015

Faworki bez bicia

Jeśli szukasz przepisu na lekkie chruściki koniecznie wypróbuj mój sposób: 7ml mąki tortowej, żółtek , 2ml śmietany , ml spirytusu lub octu, szczyptę soli, aromat. Trzeba więc się wysilać i pukać tym wałkiem niekiedy nawet pół godziny, podobnie jak tłucze się schab. Zważyłam składniki, trudno będzie się wstrzelić w wagę jajek, ale to tak dla orientacji, z jakiej ilości mąki będą.


FAWORKI bez bicia z winem. Zapisz przepis w ulubionych.

Każdy z nas chyba je lubi i jadł. Tradycyjne przepisy każą nam ciasto bić. Wyszukaj też inne przepisy za pomocą wyszukiwarki przepisów. Przepis na faworki bez bicia z winem z bloga Esmeralda Ze Smakiem.


Przygotuj to danie we własnym zakresie i podziel się swoja opinią! Ciasto bez bicia, cukru i spulchniaczy - rewelacja! Wczoraj robiłam te chruściki tradycyjną metodą, pomijając jednak całkowicie w cieście cukier i nie dodając nic a nic proszku czy sodki do pieczenia.


Tanie i łatwe do wykonania faworki, proponuję od razu robić z podwójnej porcji składników.

Nie ukrywam, że uwielbiam faworki. Zobaczysz sam, że zrobisz faworki bez żadnego problemu. W ksiazce Lucyny Ćwierczakiewiczowej „Jedyne praktyczne przepisy. Autorka przepisu daje kilka uwag, o ktorych tak naprawde wiemy od dawna.


Ciasto nie moze byc za scisle i wyciete faworki nie powinny lezec zrobione tylko od razu powinno sie je smazyc. Zaloguj się, żeby skomentować Podobne inspiracje Dodaj do swojej kolekcji Edytuj Lubię to Ustaw jako okładkę kolekcji Komentuj. Faworki bez bicia Lucyny Ćwierczakiewiczowej. W tym przypadku nie ma takiej konieczności. Według oryginalnej receptury należy uderzać wałkiem w ciasto przez kilka minut, by nabrało pęcherzyków powietrza, ale kiedyś smażyłam faworki bez bicia ciasta i wyszły równie smaczne.


Podsypać blat mąką i rozwałkować cieniutkie ciasto. Najlepiej podzielić ciasto na części i każdą rozwałkowywać oddzielnie. Zgodnie ze staropolskim obyczajem karnawał to czas smażenia faworków. Przygotowuje się je z ciasta śmietanowego, zbijanego, a smaży jak pączki na głębokim tłuszczu. Są to polskie, litewskie oraz niemieckie tradycyjne, chrupkie ciastka o słodkim smaku, przypominające kształtem nieco kokardkę.


Wczoraj robilam te chrusciki tradycyjna metoda, pomijajac jednak calkowicie w ciescie cukier i nie dodajac nic a nic proszku czy sodki do pieczenia. Nie tluklam tez ciasta po wyrobieniu. Lubie, jak ciasto jest napowietrzone i pulchne.

Nie wiem czy pominęła Pani ten etap, czy tylko nie napisała w przepisie, ale każde ciasto na faworki wymaga „bicia” dosłownie:) Po wyrobieniu bijemy ciasto przez min. Przyznam się bez bicia, że faworki robię od niepamiętnych czasów i tylko z tego przepisu, bo u nikogo i nigdzie nie jadłam lepszych, dlatego nie próbowałam robić innych. Jak dla mnie, to faworki, inaczej chrust nie tylko są ale powinny być.


Co innego ptysie, które są ochydne. A jeśli są za twarde, to albo za krutko wygniatasz i ubijasz wałkiem albo za grubo wałkujesz. Powinny być prawie przeźroczyste zanim wrzucisz je na tłuszcz.


Nasmażone, rewelacja milion pęcherzyków , bez bicia ciasta. Anemon, dziękuję za przepis :) To ja dziękuję, bo nawet nie wiesz jaką radość sprawił mi Twój komentarz, bardzo się cieszę, że skorzystałaś z przepisu i faworki Ci się udały. Ja robię bez bicia, nie chce mi się, a faworki wychodzą dobre. Moja Babcia nie biła, a robię z jej przepisu.


Dodatek alkoholu (i śmietany) i cienkie rozwałkowanie sprawiają, że są kruchutkie i bez tego. Mój ekskribicjonizm kontrolowany. TEK, łyżki cukru,łyżki octu,łyzeczki plakie pr. Wyrobi na stolnicy na gładką masę. Rozwakować na cienki placek,wykrawać prostokaty,nacinać,przewijać i piec z gorącym oleju na żloty kolor.


Są bardzo smaczne, pracy przy nich niewiele, a w kuchni nie pachnie smażeniem, tylko wypiekiem z piekarnika. Mąkę przesiewam na stolnicę, mieszam z solą, robię zagłębienie, dodaję żółtka, śmietanę, spirytus i zagniatam gładkie, lśniące i elastyczne ciasto. Trwa to chwilę - ale ciasto musi być doskonale wyrobione. Następnie czas na bicie - dzięki temu biciu faworki będą bardzo bąbelkowate po usmażeniu.


Ja czasem też, ale zazwyczaj są to proste i szybkie przepisy. Dziś mam przyjemność zaprosić Was na przepis babci J. Uwielbiam ich kruchość, delikatność i smak. Gotowe faworki warto posypać cukrem pudrem lub cynamonem - zyskają jeszcze więcej smaku. Ciasto powinno być rozwałkowane bardzo cieniutko, chrust będzie wtedy niesamowicie delikatny i chrupiący.


Proponuję do etapu bicia i wałkowania ciasta zatrudnić osobę o mocnych mięśniach #128521; Gorąco polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty