poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Grzyby w occie na zimę

Sezon na grzyby w pełni - warto więc uchwycić ich smak na zimę, najlepiej robiąc przetwory z grzybów. Grzyby w occie to klasyczna przekąską i. Podajemy składniki i przepis na grzyby w zalewie octowej. Gdy jesień w pełni to wiadomo, ze nastał właśnie czas na grzyby w occie. Uwielbiam chodzić po lesie i zbierać grzyby w leniwą niedzielę :) A później czas na marynowane grzyby.


Dodane przez starakuchara w: Tylko o kuchni.

Można oczywiście przygotować na zimę grzyby na obiad w słoikach. Oczyszczone grzyby (prawdziwki, podgrzybki maślaki, kurki) kilkakrotnie płuczemy i wrzucamy do (nieosolonego!!) wrzątku i gotujemy minut. Jest to bardzo skuteczny sposób, by zachować je na długo.


Takie marynowane boro, podgrzybki czy nawet pieczarki są idealnym dodatkiem do sałatki jarzynowej, czy zupy jarzynowej (taki zwyczaj mój Małżonek wyniósł ze swojego domu rodzinnego). Niektórzy kładą grzybki jako zakąskę – w każdym razie, warto mieć kilka słoiczków. Drożdże winiarskie w occie jabłkowym. Naturalny ocet jabłkowy kupuję w Rossmanie a drożdże chyba gdzieś niedawno widziałam,tylko gdzie.


Kanie na zimę – sposób przygotowania.

Przepis na grzyby marynowane w occie to ciekawa propozycja. Posól i popieprz kapelusze kani. Roztrzep jajka widelcem i dolej odrobinę mleka. Panieruj grzyby zupełnie tak, jak kotlety schabowe – najpierw zanurzając w mące, a później w jajku i bułce tartej.


Podaje się je do wędlin i pasztetów, stanowią też składnik sosu tatarskiego. Z całego grzybobrania wybieramy najmniejsze okazy podgrzybków, borowików, kurek, maślaków i kozaków. Jak konserwować grzyby na zimę? Gorące grzyby razem z zalewą przekładamy do słoików, zamykamy i pasteryzujemy przez godzinę.


Po godzinach pasteryzujemy ponownie przez pół godziny. Przygotowanie dania papryka marynowana w occie (w słoiku na zimę) Obie cebule pokrój w piórka. Do słoików wsyp przyprawy. Włóż po kilka piórek cebuli i ciasno układaj paprykę.


Do każdego słoika dodaj po łyżce oleju. Kroimy je w dość grube plasterki. Na patelni rozpuszczamy masło i smażymy na nim na dużym ogniu (najlepiej partiami aby grzyby nie zaczęły się od razu dusić ) grzyby z cebulą przez około minut.


Podduszone w tłuszczu grzyby poddaje się utrwalaniu cieplnemu (pasteryzacji) w zamkniętych słoikach. Tak przygotowane boro, rydze czy kurki można dodawać np.

Warto też wykorzystywać sam tłuszcz, np. Podgrzybki marynowane w occie. Schab gotowany w minut w majonezie. Kalie mascarponowe nadziewane serkiem ze szparagowymi łodyżkami.


Lubisz grzybki marynowane w occie? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Zamiast kupować gotowe słoiczki, możesz przyrządzić je zupełnie sam!


Wystarczy odrobina wysiłku, żeby później cieszyć się własnymi przetworami przez całą zimę (a nawet cały rok!). Kiedy sezon grzybowy jest w pełni i mamy wystarczającą ilość zasuszonych i zamrożonych leśnych grzybów, warto przygotować również na zimę kilka słoiczków grzybów marynowanyc Zobacz więcej. Po tym czasie ponownie powtórzyć proces pasteryzowania jeszcze razy.


Dopiero wtedy można mieć pewność, że w grzybach nie znajdują się żadne niepożądane bakterie. Oto pyszne grzyby marynowane – nasz polski przysmak. Do zamknięcia w słoiczkach na zimę i częstowania znajomych, kiedy potem będą do nas wpadać z wizytą. Najlepsze grzyby marynowane w occie, wcześniej obgotowane, idealne jako zimna przekąska na domową imprezę.


Kroki wykonania: 1) Wybieramy małe i twarde grzyby, oczyszczamy i myjemy je. Składniki: kilogram grzybów, sól, pieprz, kilka listków laurowych, po kilka gałązek świeżego tymianku i rozmarynu, kilka malutkich papryczek chili (niekoniecznie), 1ml białego octu winnego, oliwa. Wrzuć na rozgrzaną oliwę razem z posiekanym ząbkiem czosnku. GRZYBY MARYNOWANE Uwielbiam grzyby marynowane w occie, cebuli i przyprawach. Takie jak zawsze robiła moja mama za czasów mojego dzieciństwa.


Wrzesień to miesiąc, w którym cała Polska wyrusza do lasu na grzyby. W kuchni cenione są głównie za smak. Mogą stanowić samodzielne potrawy lub być ich częścią.


Co zrobić po udanym grzybobraniu? Jeść, suszyć, mrozić, marynować w occie. Można też z zebranych grzybów przygotować pyszny słodko-kwaśny sos do słoików na zimę z dodatkiem koncentratu pomidorowego i cebuli.


Grzybki przygotowane w ten sposób smakują jak świeże. Idealne do wszelkiego rodzaju sosów, makaronów, zapiekanek oraz farszu, np. Ich przygotowanie nie wymaga dużego wysiłku. Wystarczy dosłownie chwila, by cieszyć się słoiczkiem wypełnionym takimi grzybkami.


Rozpoczyna się sezon na grzyby. Zapewne nie każdy potrafi rozpoznać w lesie jadalne gatunki, ale z pewnością każdy potrafi docenić ich wspaniały smak. Są proste w wykonaniu i stanowią doskonały dodatek do mięs lub też jako przystawka do innych dań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty