poniedziałek, 19 czerwca 2017

Grzyby w occie na słodko

Ugotować w wodzie z dodatkiem soli oraz kwasku cytrynowego. Następnie odcedzić, przelać przegotowaną zimną wodą i ułożyć w słoikach. Pomiędzy grzyby włożyć obgotowane małe cebulki. Dodać po kilka ziaren pieprzu, ziela angielskiego, gorczycy, 2-goździki i kawałek chrzanu.


Sezon na grzyby w pełni - warto więc uchwycić ich smak na zimę, najlepiej robiąc przetwory z grzybów.

Podajemy składniki i przepis na grzyby w zalewie octowej. Prawdziwki i podgrzybki gotuje się około 5-minut, w zależności od ich wielkości. Polecam też mój przepis na grzyby marynowane na słodko ostro. Jeśli zaś lubisz zamykać rośliny w słoiki, to polecam Ci inne grzyby przepisy oraz pomysły na inne. Jest to bardzo skuteczny sposób, by zachować je na długo.


Takie marynowane boro, podgrzybki czy nawet pieczarki są idealnym dodatkiem do sałatki jarzynowej, czy zupy jarzynowej (taki zwyczaj mój Małżonek wyniósł ze swojego domu rodzinnego). Podaje się je do wędlin i pasztetów, stanowią też składnik sosu tatarskiego.

Z całego grzybobrania wybieramy najmniejsze okazy podgrzybków, borowików, kurek, maślaków i kozaków. Podgrzybki są najczęściej spotykanymi grzybkami leśnymi z sitkiem. Kapeluszy nie trzeba obierać, jak w przypadku maślaków. Wystarczy przed marynowaniem obgotować grzybki około minuty i już są gotowe do wskoczenia do słoika. Aby zrobić grzyby marynowane na słodko wystarczy do zalewy dodać więcej cukru.


Każdy, kto szuka odpowiedzi na pytanie, jak marynować grzyby w occie, powinien wiedzieć, że nie tylko przepis na zalewę jest ważny. Nawet najlepsza w smaku zalewa do grzybów w occie nie spełni swojej roli, jeśli wybierze się nieodpowiednie grzyby. A oto przepis na grzyby w marynacie słodko-kwaśnej w kilku krokach: Oczyść i umyj grzyby. Do marynowania wybiera się niewielkie egzemplarze, które zmieszczą się w słoiku w całości. Przełóż grzyby do garnka, zalej wodą i przypraw solą.


Robimy je teraz a jemy przez całą jesień i zimę. Grzybki marynowane w occie. Ja wybieram małe grzyby: prawdziwki i kozaki, ale mogą być też inne. GRZYBY W ZALEWIE SŁONEJ IDEALNE DO SOSÓW ,ZUP. Choć nie jestem znawcą grzybów to chętnie je kupuję.


Znów skusiłam się na pyszne kurki, których smak tym razem zachowałam w słoiku.

Przepis nadaje się do każdego rodzaju grzybów. I jest w 1 sprawdzony. Drożdże winiarskie w occie jabłkowym. Dodane przez basga w: Tylko o kuchni. Naturalny ocet jabłkowy kupuję w Rossmanie a drożdże chyba gdzieś niedawno widziałam,tylko gdzie.


Smażone ryby w zalewie octowej. Pomyślałam więc, że można w podobny do konserwowania rybek sposób przygotować kanie. Podczas przeglądania internetowych wpisów znalazłam kilka inspirujących pomysłów.


Wsparli mnie również znajomi z facebooka, wypytani o szczegóły przygotowania ich kani w occie. Warto wypróbować jeśli do tej pory stosowało się wyłącznie zalewy octowe. Kliknij, aby zobaczyć przepis. Obrane i dobrze wymyte grzyby, wkładamy do garnka z osoloną wodą, dodajemy gram octu, listki laurowe, ziele angielskie, pokrojoną cebulę w plastry i gotujemy wszystko minut, od momentu wrzenia wody.


Dla wielu pasjonatów gotowania siostra Anastazja to kulinarny autorytet. W naszym serwisie można znaleźć setki dań przyrządzonych z jej przepisów, my polecamy też artykuł przepisy na kiszenie ogórków i galerię z przepisami na ciasta autorstwa siostry Anastazji. Teraz, kiedy trwa sezon grzybowy, polecamy także sprawdzone grzyby marynowane z przepisu siostry Anastazji. Dawniej uważano, że grzyby są bezwartościowe. Najważniejsze, żeby używać małych, jędrnych grzybów.


Niektórzy powtarzają ten mit do dzisiaj. Marynujemy grzyby leśne, ale można użyć również pieczarek lub boczniaków. Pysznie smakują i pięknie się prezentują mieszanki grzybów np. Jak przygotować grzyby do marynowania?


Maślaki w occie przygotujesz z dodatkiem pieprzu, ziela angielskiego, gorczycy, cebuli oraz marchewki. Do zalewy dodaje się też cukier. Przygotowanie marynowanych grzybów zajmuje około godziny. Na stronie znajdziesz przepisy kulinarne. Przenieś się w kulinarną podróż w przeróżne zakątki świata razem z Magdą Gessler.


Co zrobić po udanym grzybobraniu? Jeść, suszyć, mrozić, marynować w occie. Można też z zebranych grzybów przygotować pyszny słodko-kwaśny sos do słoików na zimę z dodatkiem koncentratu pomidorowego i cebuli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty