czwartek, 28 września 2017

Konfitura z wiśni przepis

Wiśnie umyć, osączyć, wydrylować. Cukier wsypać do rondla, zalać wrzącą wodą i mieszając rozpuścić. Klasyczna, domowa konfitura z wiśni wymaga tylko dwóch składników - świeżych owoców oraz cukru.


Sprawdź, jak ją samodzielnie przygotować krok po kroku. Przepis na konfiturę z wiśni. Podstawowa receptura na konfiturę z wiśni jest bardzo prosta – na każdy kilogram wydrylowanych wiśni (bez pestek) dodajemy kilogram białego cukru.

Te dwa składniki zupełności wystarczą na stworzenie wiśniowej konfitury jednak przepis ten można dowolnie modyfikować. Zamykam wiśnie w słoiczku :-) Będzie na zimę ale prawda jest taka, że już teraz się nimi zajadamy! Prawdziwa konfitura to taka, która nadziana jest owocami. Do przygotowania swojej konfitury wiśniowej potrzebujemy rzecz jasna wiśni i cukru. Niektórzy mnie pytają, czy faktycznie potrzebna jest taka ilość cukru, że przecież można czymś zastąpić itp.


Nasze babki nie pasteryzowały wiśni smażonych w cukrze. Jeśli wszystkie etapy były wykonane jak w przepisie, nic im się stać nie powinno. Jednym z nich jest przepis na konfiturę z wiśni, taką tradycyjną, najlepszą do tostów, kanapek z białym serem, nadziewania karnawałowych pączków, rogali, nadaje się też do mięs i do czarniny.


Słodko-kwaśne wiśnie zamknięte w słoiku na zimę to największy przysmak, o jakim marzy się w chłodne dni.

Lista przepisów na konfitura z wiśni z polskich blogów kulinarnych. Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! I nie ma się co dziwić, bo to przepis na maksymalną słodycz, osiągniętą minimalnym nakładem pracy. Ten pyszny smakołyk może być świetnym dodatkiem do ciast, gofrów, drożdżówek czy.


Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na przepisy magdy gessler konfitura z wiśni. Konfitura wiśniowa tradycyjna to przepis, którego autorem jest: Magda Gessler. Newsletter smaków życia.


Bądź z nami wszędzie tam gdzie jesteś i zapisz się do naszego newslettera. Tym przysmakiem możemy zajadać się cały rok. Jest to świetny dodatek do kanapek, bułeczek i wielu dań. Koniecznie sprawdź nasze przepisy na konfiturę wiśniową! Jak zrobić konfiturę z wiśni – krok po kroku 1. Ważne aby wiśnie było dojrzałe, wtedy są najsłodsze i najbardziej soczyste.


Do wiśni można dodać inne owoce – np. Przetwory z wiśni najlepsze są domowe. Konfitura czekoladowo–wiśniowa, konfitura z amaretto czy dżem wiśniowo-agrestowy? Dodane przez Kasiusw: Tylko o kuchni. Napiszę Wam jak zrobiłam kompot, bo coś mi się wydaje, że chyba źle.


Dostałam wczoraj kg wiśni od babci, i postanowiłam zrobić kompot.

Smakołyki nie są szczególnie zafrikowane na dżemy czy konfitury. Konfitury charakteryzują się dużymi kawałkami owoców, które są przesycone słodkim smakiem cukru. Podajemy przepis na klasyczną konfiturę z wiśni, której niepowtarzalny słodko-kwaśny aromat urozmaici wiele potraw. Konfitura z dyni – najlepsze przepisy na pyszne przetwory krok po kroku.


Pyszna, gęsta, z całymi owocami zanurzonymi w wiśniowo-waniliowym syropie budzi wspomienia o lecie nawet podczas mroźnej zimy. Sok z wiśni zrobiony w sokowniku to zdrowy i smaczny napój. Samodzielne wykonanie nie zajmuje dużo czasu, a smakuje wspaniale. Pół roku temu przyszedł czas, że wyszłam z rodzinnego domu i zamieszkałam sama.


Od tego czasu uczę się wciąż gotowania, pieczenia. Nie powiem, żeby wszystko mi wychodziło z dań obiadowych ale za każdym razem jak wezmę jakiś przepis na ciasto (na razie zabieram za te proste) od Ciebie, udaje mi się idealnie! Bardzo dobry przepis – otrzymujemy dwa w jednym i konfiturę, i nalewkę. Dzięki odlaniu połowy soku, konfitura jest lepsza, bardziej gęsta niż zazwyczaj.


Przyda się na rozgrzanie w mroźny, zimowy wieczór! Dlatego warto poświecić jeden, dwa dni, by zamknąć. Ten przepis na konfiturę pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie przygotować pyszne domowe przetwory na zimowy sezon! Anastazji Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy. Na każdy kilogram wiśni potrzebne jest ok.


Zasypałam wydrylowane wiśnie cukrem i bardzo powoli podgrzewałam, aż zaczęły bulgotać lekko. Gotowałam około godziny na bardzo małym ogniu. Na początku będzie to wyglądało jak kompot z wiśni, ale woda odparuje i zostaną powidła.


W wiaderku wiśni przyniesionych z sadu pomimo zrobienia nalewki i ciasta drożdżowego nadal nie było widać dna, dlatego sięgnęliśmy po wydanie „Kuchni polskiej”, gdzie znaleźliśmy przepis na konfiturę z wiśni. Jest to bardzo dobra alternatywa dla corocznie robionych dżemów z dodatkiem mieszanek żelujących, () Niecodziennik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty