wtorek, 3 listopada 2015

Jak zawekować paprykę

Przepis na papryka konserwowa. Włożyć do czystych i suchych słoików. Lista przepisów na jak zawekować paprykę z polskich blogów kulinarnych.


Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Idealnie nadaje się do podania na obiad. Papryka pasteryzowana przyda się zimą jako dodatek do obiadu czy kanapek.


Nasz przepis na paprykę pasteryzowaną jest wyjątkowo nieskomplikowany - tak przyg. Przygotowując domowe przetwory, aby przedłużyć ich trwałość i zabezpieczyć przed dostępem powietrza i psuciem, należy wiedzieć, jak pasteryzować słoiki. Pasteryzacja słoików polega na rozgrzaniu zakręconych słoików wraz z zawartością tak, żeby znajdujące się w środku, rozszerzone powietrze, uwypukliło wieczko słoika, a następnie, w czasie studzenia, wciągnęło je. Polega ono na podgrzaniu i utrzymaniu temperatury pomiędzy a 1stopni C przez pewien okres czasu który zależy od kwasowości przetworu i pojemności opakowania.


Oprócz ogórków warto wykorzystać marchewkę, paprykę, cukinię lub cebulę. Pasteryzować możemy poprzez gotowanie lub w piekarniku. Całość kroi się na plasterki, umieszcza w słoiku i zalewa marynatą na bazie octu, wody lub pomidorów. Tak przygotowaną sałatkę można zawekować i przechowywać nawet kilka miesięcy. Sałatkę z ogórków i papryki można później wykorzystać jako.


Dolałam do niej ocet, wsypałam cukier i sól. Do każdego słoika wsypałam przyprawy. Kto raz upiekł paprykę, wie że dzięki temu nabiera słodyczy. Sos z pieczonej papryki z dodatkiem pomidorów, czosnku, przypraw i dużej ilości świeżej bazylii, jest tak aromatyczny i pyszny, że jak zrobisz go raz, będziesz go już robić zawsze. W różnych konfiguracjach, bo zastosowanie jest wszechstronne.


Aby zawekować papryki na leczo w słoikach trzeba najpierw pozbawić papryki gniazd nasiennych i pestek. Wymieszać wszystkie kolory. Upchać w słoikach litrowych ile się zmieści.


Zakręcić dokładnie słoiki. Ustawić w garnku na wkładce do. Gdy wystygną obieramy je ze skórki, przecinamy na pół wyjmując gniazdo nasienne. I z taka papryka postępujemy dokładnie tak samo jak z pomidorem podsuszonym w piekarniku, czyli mieszamy z przyprawami, wkładamy do słoika i zalewamy gorącym olejemy.


Jednak przechowujemy ją w lodówce, bo nie dają się dostatecznie dobrze zawekować. W szklanym naczyniu (przeźroczystym najlepiej, bo papryka bardzo ładnie wygląda z boku) układamy paprykę zalewamy oliwą z czosnkiem i wkładamy do lodówki. Możemy ją jeść w zasadzie od razu, ale może postać też parę dni w lodówce. Jeśli mamy czas i ochote możemy zawekować parę słoików na zimę. Dusić razem przez kilka minut.


W tym czasie obrać marchewkę, pokroić w talarki i dodać do duszących się warzyw. Jeśli robimy wersję z pieczarkami, to pieczarki oczyścić, obrać i pokroić w talarki. Na rozgrzanej patelni podsmażamy wcześniej pokrojona kiełbasę.


Przekładamy na patelnię i dusimy na małym ogniu przez minut do miękkości. Doprawiamy solą i pieprzem. Leczo wlewamy do wcześniej wyparzonych słoików i zakręcamy szczelnie pokrywką. Paprykę i pomidory kroimy w mniejsze paseczki. Pieczarki dobrze umyj, oczyść, poodcinaj końcówki nóżek i pokrój w plastry.


Cebulę obierz, umyj i pokrój w plastry. Na patelni rozgrzej łyżki oliwy, podsmaż cebulę i pieczarki (ok. min), dodaj łyżkę oliwy, wrzuć paprykę i smaż kolejne 5–min. Po tym czasie dodaj pomidory. Staram się unikać cebuli, śmietany i fasoli.


Ostatnio jeden kierowca powiedział, żeby unikać też mąki, a czasem zagęszczałam nią sosy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty