środa, 29 marca 2017

Jak długo gotować paprykę w słoikach

W wyparzone słoiki powkładać przyprawy. Jeżeli gotujemy paprykę jako osobne danie, wrzucamy ją do gotującej się wody – dzięki temu zachowa najwięcej swoich soków. Od ponad lat przygotowuję paprykę z tego przepisu. Przechowywana w piwnicy może stać bardzo długo-aż do kolejnego sezonu. Paprykę gotujemy przez 7–minut.


Ważnym etapem w przygotowaniu papryki, jest czas gotowania słoików, nie może być zbyt długi gdyż papryka będzie bardzo miękka, i nie będzie się nadawała do sałatek, czy koreczków.

Myślę, że analogicznie do wcześniejszego pytania o pasteryzowane puree ziemniaczane – gdyby można było to robić, to takie sosy w słoiczkach byłyby w sprzedaży na sklepowych półkach. Można zapasteryzować tak samo jak zupę w słoiku, ale trzymać w lodówce i to nie za długo. Dodane przez agulaa w: Tylko o kuchni. Domowe przetwory to bogate smaki lata i jesieni zamknięte w słoikach! Aby na długo zachowały swoją świeżość, niezbędna jest pasteryzacja słoików wraz z ich zawartością.


Poświęć chwilkę na ich przygotowanie oraz dowiedz się, jak pasteryzować przetwory w słoikach w domowych warunkach – w garnku lub w piekarniku. Zobacz, jak wygląda pasteryzacja ostrych marynat, a jak. Leczo paprykowe z pomidorami i cebulą zamknięte w słoikach to smakołyk, który szczególnie jesienią i zimą smakuje wyjątkowo.


PublicDomainPictures (Pixaby.com) Na dziesięciolitrowy garnek zużyjemy ok.

Polega ono na podgrzaniu i utrzymaniu temperatury pomiędzy a 1stopni C przez pewien okres czasu który zależy od kwasowości przetworu i pojemności opakowania. Jak pasteryzować słoiki? Jest na to kilka sposobów, prostszych i trudniejszych, w zależności od tego czy pasteryzujemy słodkie i gęste przetwory owocowe, czy może wytrawne warzywa.


Zrobiłem sobie „słoik kontrolby”. Otwór w nakrętce i tam sonda od termometru. L po min w piekarniku 1stopni u mnie osiągną w środku temperaturę mniej niż stopni, więc dużo za mało jak na pasteryzację. Z tego co wyczytałem – ta zaczyna się od stopni. Olina, jak długo mogą być te rybki w słoikach ? Mój mąż wziął sie za gotowanie i nagotował tyle bigosu, że cała armia by sie wyżywiła (szczerze mówiąc jak na wesele!), więc wsadziłam go na gorąco w słoiki, które zaciągnęły.


Wszystkie składniki zagotować doprowadzić zalewę do wrzenia do wrzątku dodać, umyte i pokrojoną paprykę. Do każdego słoika dodać przyprawy i zalać zimną zalewą. Słoiki zakręcić zakrętkami, przez dwa dni pozostawić w cieplejszym pomieszczeniu a później wynieść i przechowywać w chłodnym miejscu. Na koniec wlać łyżkę oleju i pozamykać słoiki. Włożyć do czystych i suchych słoików.


Przepis na papryka konserwowa. Wodę, ocet, olej, cukier, sól, mió ziele angielskie, czosnek - zagotować. Gorącą wyjąć, ułożyć w słoiczkach.


Zalewę zagotować ponownie, zalać paprykę w słoikach, zakręcić, słoiki odwrócić do góry dnem, nie gotować!

Polega ona na podgrzaniu zakręconych słoików w celu zabicia drobnoustrojów, które mogły trafić do słoików po ich umyciu lub w trakcie nakładania konfitur. Pasteryzacja to sposób konserwacji przetworów. W trakcie pasteryzacji powietrze w słoikach się rozszerzy (wieczko stanie się wypukłe), a następnie w trakcie stygnięcia zmniejszy swoją objętość (zassie się do wewnątrz). Bigos w słoiku na zimę - DoradcaSmaku - ten przepis cieszy się popularnością, sprawdź.


Gotować na małym ogniu bez przykrycia do odparowania wody. Zapiekane pieczarki i czerwona papryka z serem brie. W czasie pasteryzacji papryka robi się za miękka,a w zalewie ładnie skruszeje. Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Teraz można zajadać się nią do woli i też tak robię.


Zimą natomiast otwieram słoik z marynowaną papryką. Nadszedł czas na przetwory z papryki. Gdy dostaję od was takie maile z pytaniami, wtedy wiem, że często stajecie przed dylematem jak gotować buraki i jak ugotować buraki. Gdy chcecie przygotować ćwikłę albo buraczki w słoikach na zimę lub zasmażane, wtedy trzeba najpierw.


Grzyby marynowane w zalewie octowej z przyprawami to jeden z przysmaków kuchni polskiej. Do marynowania najlepiej nadają się świeże grzyby leśne: boro, maślaki, rydze, gąski, kurki, opieńki, koźlarze czy podgrzybki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty