środa, 21 marca 2018

Czerwone buraki na zime

Grecji, a 2lat później dotarły one na tereny republiki rzymskiej. W czasach Karola Wielkiego i przez resztę średniowiecza uprawiany był burak ćwikłowy jako warzywo liściaste we Francji i Italii, a w Niemczech od XII wieku. W XV wieku odmiana czerwona buraka zawędrowała do Włoch. Zimne tarkujemy na tarce o grubych oczkach.


Paprykę i cebulę kroimy w niewielka kostkę i dodajemy do buraków.

Buraczki tarte na zimę to jeden z przetworów, który robi się się w niemal każdym domu. Buraki w słoiku z powodzeniem mogą zastąpić surówkę lub być samodzielną przekąską. Są nie tylko zdrowe, ale też pasują do niemal wszystkich obiadowych dań mięsnych. Warto zrobić zapas, ponieważ można je bardzo długo przechowywać i cieszyć się ich smakiem o każdej porze roku. Umieszczamy je w dużym garnku, zalewamy wodą.


Najlepiej zostawić je al dente, czyli na ząb. Jeśli macie ochotę, możecie przygotować pieczone buraki.

Każdego buraka należy zawinąć szczelnie w folię aluminiową, ułożyć na blasze do pieczenia i piec w temp. Buraczki na zimę do słoików to prosty pomysł na buraczki do obiadu w każdej chwili! Starte na tarce buraczki, z cebulką i czosnkiem można długo przechowywać w piwnicy i podawać do obiadu na zimno lub na ciepło. Ich przygotowanie też nie jest szczególnie absorbujące - najdłużej trwa gotowanie buraczków.


Małe buraczki w słoiku na zimę. DoradcaSmaku - ten przepis cieszy się popularnością, sprawdź. Buraki umyj pod bieżącą wodą i obierz ze skórki. Gotuj przez minut w gorącej i osolonej wodzie. Zetrzyj na tarce z jabłkami.


Dopraw mielonym cynamonem, goździkami, czarnym pieprzem i zielem angielskim. Na koniec zalej roztworem z octu, cukru i wody. Wekuj i szczelnie zamknij. Sprawdź też: Zobacz, jak przygotować pomidory na zimę. Przepisy na buraczki bez octu na zimę Tarte buraczki z cukrem i solą na zimę Składniki: kg buraków 5-szklanki cukru łyżki soli niejodowanej Ugotowane, przestudzone buraki obrać ze skórki, zetrzeć na tarce o grubych oczkach.


W misce wymieszać z cukrem i solą.

Dodane przez POMPOLINA w: Tylko o kuchni. Czy taki sok można pasteryzować w słoikach aby był na całą zimę. Osobiście wolę buraki piec niż gotować. Buraki studzę, ścieram na tarce o grubych oczkach, właściwie grubość tarcia można dostawać do swoich preferencji.


Ja wolę grubsze, mama drobniejsze. W czasie, kiedy buraki się gotują, można przygotować zalewę: ocet, cukier, wodę i przyprawy mieszamy w małym garnuszku i gotujemy do wrzenia. Polecane przepisy: buraczki czerwone na zimę bez octu Zobacz więcej.


Przetwory Buraczki czosnkowe w soku własnym (na zimę). Buraki płuczemy i razem z łupkami gotujemy godzinę. Studzimy, obieramy i ścieramy na tarce jarzynowej. Cebulę i paprykę oczyszczamy, kroimy w kostkę.


Przepis na te buraki na zimę jest przekazywany w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Robiła tak babcia mojej babci, sama babcia, mama i ja. Buraki są smaczne, nie wymagają leżakowania w zalewie. Tym razem postanowiłam zatrzymać ich smak na dłużej w słoiku zwłaszcza że teraz są bogatsze w witaminy i mają więcej wartości.


Sałatka z buraków (na zimę-do słoików) w każdej odsłonie! Więcej niż przepisów. Jestem pewna, kto raz zakisi buraki w domu, nigdy nie sięgnie po koncentrat buraczany ze sklepu. Możemy go wykorzystać nie tylko do ugotowania barszczu, ale systematycznie pić każdego dnia po małej szklaneczce surowego czerwonego barszczu (po przepis na napój z pomarańczą zapraszam tutaj). Zakwas buraczany bez dodatków jest również.


Już wiele razy pisałam, że lubię warzywa. Co ciekawe, kiszone buraki zawsze znajdują u mnie chętnych, ostatnio zjadamy je w surówkach, sałatkach, polane sosami a nawet gotowane. Kiszone buraki przygotowuje raz na jakiś czas, za to w dużej ilości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty