wtorek, 13 marca 2018

Leczo z grzybów na zimę

Lista przepisów na leczo z grzybów leśnych z polskich blogów kulinarnych. Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Do uduszonej cebulki dodać paprykę, poddusić kilka minut. Do pokrojonych grzybów dodać cebulę z papryką, wodę, dokładnie wymieszać. Następnie doprawić grzyby koncentratem pomidorowym , cukrem, octem, solą i pieprzem, trochę jeszcze dusić na wolnym ogniu, ciągle mieszając.


Botwinka w słoiki na zimę. Dodane przez ZielonaKuleczka w: Tylko o kuchni. Aha, czyli gotową zupę wkładam w słoiki. Przepis na leczo z grzybów na zimę.


Idealne danie na kawałek lata w środku zimy. Jednak najbardziej klasyczne leczo to leczo najprostsze - bez grzybów czy dodatku wędlin. Leczo do słoików na zimę. Takie leczo świetnie nadaje się do pasteryzowania w słoikach. Sprawdźcie nasz przepis na klasyczne leczo z najprostszymi składnikami!


Leczo z grzybów na zimę

Bardzo prosty w wykonaniu, a zimą dostarcza wiele radości smakowych pod postacią sosów do deserów, dań obiadowych i masy do ciasta. Grzyby leśne należy dobrze oczyścić,można je obmyć ale nie moczy długo w wodzie. Pokroić w grube plastry I przesmażyć na mocno rozgrzanym oleju. Pomidory sparzyć obrać ze skórki i pokroić w cząstki.


Cebule pokroić w piórka. Do grzybów dodać cebulę i stale mieszając przesmażyć razem, aż się cebula zeszkli. Dodać pomidory i smażyć razem ok minut. Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na przetwory z grzybów leśnych do słoików na zimę.


Młodą cukinię opłukać, osuszyć i pokroić w dużą kostkę (natomiast starszą należy obrać ze skóry i wydrążyć pestki, i takim przypadku trzeba jej mieć więcej, bo dużo odchodzi). Doskonale smakuje późnym latem i jesienią, gdy sezon na warzywa w pełni. Dzięki pasteryzacji możemy zajadać się leczo z cukinii, papryki i pomidorów również zimą. Sprawdź, jak zrobić leczo na zimę w słoikach - podajemy sprawdzony przepis. Taka mieszanina warzyw to potrawa z południa Francji „ratatuja” a nie leczo z cukini.


Można to leczo zawekować np. Najlepiej smakuje zimą w srogi mróz podgrzewając czuć leśne grzyby. Cukier, sól, paprykę, ocet i koncentrat pomidorowy zagotować. Dodać ugotowane, pokrojone grzyby i wszystko wymieszać.


Leczo z grzybów na zimę

Nakładać w słoiki i pasteryzować minut. Jedną z tradycyjnych włoskich potraw jest risotto ai funghi porcini. Danie pyszne, kremowe i niesamowicie aromatyczne dzięki połączeniu ryżu, grzybów, masła i parmezanu. Od jakiegoś czasu w Polsce popularne jest pęczotto, które przygotowuje się dokładnie tak jak risotto tylko z naszej polskiej kaszy.


Dzisiaj znalazłam ostatni słoik z leczo,które zrobiłam w tamtym roku. Dodałam usmażoną kiełbasę z cebulą plus ryż i obiad gotowy. Mając nadmiar grzybów i chęć ich przechowania na zimę, a nie mając miejsca w zamrażalce proponuje Wam taki sposób.


Jest to metoda znana od wielu lat, mi ją przekazał wujek, a jemu babcia. Wystarczy kilka słoików, woda i sól. Grzyby jeśli są w dobrze zamkniętych słoikach przetrwają nawet rok, dlatego moja rada jest taka, aby. Olej,ocet,koncentrat ,sól,cukier,paprykę,wstawiamy w rondelku i mieszając doprowadzamy do wrzenia.


Do cebulki wrzucamy wcześniej obgotowane grzyby i przygotowany sos,wlewamy do słoiczków zakręcamy pasteryzujemy ok minut. Jednogarnkowe, sycące, z dużą ilością warzyw, ale też z mocną mięsną nutą. Bardzo męskie danie ;) Występuje w wielu odmianach, a dziś prezentuję przepis na jego najbardziej tradycyjną wersję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty