Paprykę umyć,usunąć gniazda nasienne,odsączyć. W wyparzone słoiki powkładać przyprawy. Pasteryzować grubą paprykę min cienką min.
Po degustacji papryki mogę Was zapewnić, że warto skorzystać z tego przepisu. Możecie też spróbować papryki marynowanej z ogórkami i cebulą.
Od ponad lat przygotowuję paprykę z tego przepisu. Przechowywana w piwnicy może stać bardzo długo-aż do kolejnego sezonu. Ważnym etapem w przygotowaniu papryki, jest czas gotowania słoików, nie może być zbyt długi gdyż papryka będzie bardzo miękka, i nie będzie się nadawała do sałatek, czy koreczków.
Natomiast w sezonie paprykowym można paprykę. Papryka marynowana przepis bez pasteryzowania. Następnie należy je odwrócić do góry dnem, przykryć ściereczką i pozostawić do całkowitego ostudzenia.
Przygotowując domowe przetwory, aby przedłużyć ich trwałość i zabezpieczyć przed dostępem powietrza i psuciem, należy wiedzieć, jak pasteryzować słoiki.
Gdyby jednak ktoś chciał tradycyjnie to: do wielkiego garnka – a jeśli nie mamy naprawdę wielkiego to już mamy problem i musimy bawić się na raty – wlewamy wodę, wkładamy drewnianą. Polega ono na podgrzaniu i utrzymaniu temperatury pomiędzy a 1stopni C przez pewien okres czasu który zależy od kwasowości przetworu i pojemności opakowania. Dodane przez agatasur w: Tylko o kuchni. Witam, chcę jutro zrobić na obiad danie chińskie z warzywami.
Ugotowane na parze, zblendowane warzywa z odrobiną oleju rzepakowego ile czasu pasteryzować i czy też kilka razy (ile?)? Chcę zrobić domowe wersje słoiczków dla niemowlaka – dynia, marchewka, ziemniaczki, burak, brokuł itd. Do słoików wkładać paprykę i zalać ostudzoną zalewą. Teoretycznie poniższy przepis nie wymaga pasteryzowania o ile paprykę marynowaną zaleje się wrzątkiem – to powinno wystarczyć, by słoiki szczelnie się zamknęły. Słoiki dobrze zakręcic i pasteryzować min.
Do szklanek wywaru z papryki dodać gorczycę, ziele angielskie, listki laurowe, sok z cytryny. Słoje zakręcamy i stawiamy do góry dnem. Może ten przepis wydawać się czasochłonny, ale tak nie jest najważniejsze że nie trzeba pasteryzować słoików. Ile teraz kosztuje papryka ? Po upchaniu pasteryzować litrowe słoiki ok minut.
Do każdego słoika włożyć przyprawy, następnie ułożyć dosyć ciasno paprykę i zalać przygotowaną zalewą.
Na górę wlać po łyżeczce oleju. Można oczywiście w ten sposób pasteryzować słoiki typu „twist-off”, ale nie jest to konieczne, gdy są prostsze metody. Pokrótce przypominamy, jak pasteryzować przetwory w garnku z wodą. Szczegółowo opisujemy tę metodę tutaj: Jak pasteryzować słoje i butelki typu weck oraz twist-off. Domowe przetwory to bogate smaki lata i jesieni zamknięte w słoikach!
Aby na długo zachowały swoją świeżość, niezbędna jest pasteryzacja słoików wraz z ich zawartością. Poświęć chwilkę na ich przygotowanie oraz dowiedz się, jak pasteryzować przetwory w słoikach w domowych warunkach – w garnku lub w piekarniku. Zobacz, jak wygląda pasteryzacja ostrych marynat, a jak.
Do wrzącej wody dodać ocet, sól, cukier i oliwę. Gdy nieco przestygnie, zalewać paprykę, tak aby został w słoiku ok. Gwint dokładnie wytrzeć i słoiki mocno zakręcać. Witam, uwielbiam latem robić leczo z papryki, cukini, cebuli i pomidorów, ceny są wtedy niskie a warzywa cudownie dojrzałe.
W tym roku chciałabym zrobić dużo na zapas, w słoikach. Jak najlepiej pasteryzować? DoradcaSmaku - ten przepis cieszy się popularnością, sprawdź.
Polega ona na podgrzaniu zakręconych słoików w celu zabicia drobnoustrojów, które mogły trafić do słoików po ich umyciu lub w trakcie nakładania konfitur. W trakcie pasteryzacji powietrze w słoikach się rozszerzy (wieczko stanie się wypukłe), a następnie w trakcie stygnięcia zmniejszy swoją objętość (zassie się do wewnątrz). Z podanych składników ugotować zalewę. Do zalewy włożyć paprykę i gotować ok.
Przełożyć do słoików, dołożyć przyprawy z zalewy,zalać gotującą się zalewą,wlac po łyżeczce oliwy i zakręcić dokładnie, odwrócić dnem do góry i tak wystudzić. Odwrócić dopiero kiedy będą zimne. Podana ilość składników wystarcza na słoików o pojemności l. Jeśli nie chcemy pasty pasteryzować – najlepiej zmniejszyć podane proporcje. Papryki umyć, przekroić na pół i usunąć gniazda nasienne. Blachę piekarnikową wyłożyć papierem do pieczenia, ułożyć na niej połówki papryk skórą do góry.
Ile przepisów przeczytałam, usłyszałam tyle opinii na tytułowy temat. Niestety moja babcia, mistrzyni świata w kiszeniu nie zdążyła przekazać mi swoich sekretów. Od lat dążę do uzyskania.
Po 5-dniach będzie ukiszona. Wtedy trzeba schować słoik do lodówki lub wynieść do zimnej piwniczki. Można tez przełożyć papryki w mniejsze słoiki, dopełnić płynem z kiszenia i pasteryzować minut w stopniach aby zatrzymać proces kiszenia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.