poniedziałek, 5 października 2015

Papryka do słoików

Do wyparzonych słoików wrzucamy warzywa i przyprawy, które dodadzą ulubionych aromatów: plasterki obranej marchwi i cebuli, listki selera, suszone pomidory, zioła. Należy pamiętać, że paprykę zalewa się gorącą zalewą i pasteryzuje krótko, dzięki czemu pozostaje chrupiąca. Jeśli któryś ze słoików by Wam nie zaciągnął zakrętki, to warto sprawdzić, czy nie jest ona uszkodzona, ewentualnie ją podmienić na inną i wtedy właśnie też poddać minutowej pasteryzacji.


Sałatka z cukinii i papryki do słoików na zimę – Wykonanie: Cukinię wybrać najlepiej młodą, nieprzerośnięta o delikatnej skórce. Odciąć końcówki i wyrzucić.

Cukinię przekroić wzdłuż na pół, a następnie na półplasterki. Cebulę i czosnek obrać z łupinek. Możemy się nią raczyć przez całą zimę. Paprykę pozbawić gniazd nasiennych.


Przekonaj się, że zrobienie papryki marynowanej wcale nie jest trudne. Poznaj przepis na marynowaną paprykę. Dodane przez basienka_as w: Tylko o kuchni.


WITAM DZIŚ ZAKUPIŁAM 20SZT NOWYCH NAKRĘTEK I WSZYSTKIE SIĘ KRĘCĄ WKOŁO SŁOIKA.

CZY DA SIĘ JE JESZCZE URATOWAĆ, CZY NADAJĄ SIĘ DO KOSZA. Sierpień i wrzesień to najlepszy czas, żeby zrobić przetwory z papryki. Paszteciki można przyrządzić na wiele sposobów. Zachowuje kształt i smak. Uprzednio upieczona i brana ze skórki, staje się idealnie miękka i nabiera słodyczy.


Buraki z papryką i cebulą do słoików Buraczki myjemy, zalewamy wodą i gotujemy w skórkach do miękkości. Odlewamy wodę i przelewamy buraczki zimną wodą, wtedy skórka będzie łatwo schodzić. Obrane buraki ścieramy na tarce na wiórki.


Wsadziłam do słoików, zalałam gorącym olejem, tak jak to robię z pomidorami suszonymi, wszystko się zawekowało na cacy, ale po tygodniach na powierzchni pojawiła się pleśń. Myślałam, że się zapłaczę. Lista przepisów na papryka czerwona do słoików na zimę z polskich blogów kulinarnych. Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować!


W te pędy pobiegłam do swoich słoików! Pierwszy słoiczek otwierałam kilka dni po zrobieniu i był w porządku - papryka w smaku delikatna - chociaż smakoszom bardziej wyrazistych smaków może nie koniecznie przypadłaby do gustu. Reszta czekała w spiżarni na zimę - widać się nie doczekała. Buraczki z papryką i cebulą na zimę to doskonały sposób na to, by często jeść bardzo zdrowe buraki!


Buraki znakomicie komponują się z daniami kuchni polskiej, jednak często rezygnujemy z ich spożywania, bo wymagają dość długiego gotowania lub pieczenia.

Zamknij szczelnie słoiki. Na dnie dużego garnka rozłóż ściereczkę i ustaw słoiki z papryką. Pasteryzuj PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA tak przez min, następnie wyciągnij słoiki z wody i zostaw do ostygnięcia. Przygotowanie dania papryka marynowana w occie (w słoiku na zimę) Obie cebule pokrój w piórka. Do słoików wsyp przyprawy.


Włóż po kilka piórek cebuli i ciasno układaj paprykę. Do każdego słoika dodaj po łyżce oleju. Ja smażę cebulę na oleju i dodaje do zalewy gdzie już jest papryka i wszystko razem gotuje To samo tylko że cebula smazona. Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na papryka chilli do słoików.


Zalewamy zalewą przegotowaną ze składników powyżej. Słoiki zakręcamy i pasteryzujemy od zagotowania ok min. Pieczona papryka to coś wspaniałego. Robię z niej zupy, sosy, sałatki.


Dlatego, żeby nie czekać za każdym razem aż się upiecze, a potem dłubać się ze zdejmowaniem skórek, postanowiłam wpakować ją do słoików i zalać oliwą, jak suszone pomidory:) Do tego kilka innych aromatów i czerwone słoiczki powędrowały na półkę w szafce, gdzie dumnie się prężą w towarzystwie. Wiadomo nie od dziś, że buraczki na ciepło, na zimno, z octem lub bez są ulubionym dodatkiem do obiadu. Dzisiaj moja propozycja dla Was to buraczki z papryką i cebulą zapakowane do słoiczków.


Mają delikatnie słodkawo-kwaśny smak, a to za sprawą i cukru i samych buraków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty