poniedziałek, 13 listopada 2017

Leczo węgierskie kwestia smaku

Danie to zyskało bardzo dużą popularność w Polsce i jest u nas gotowane najczęściej z dodatkiem kiełbasy. W takiej postaci stanowi pełny posiłek, np. Najsmaczniejsze w lecie, w sezonie na świeże pomidory.


Jest dużo odmian leczo, jedną z nich jest leczo z dodatkiem cukinii. Na stronie mam także przepis na leczo z cukinią z dodatkiem mielonego mięsa zamiast kiełbasy, to dobra opcja dla tych, którzy niekoniecznie przepadają za kiełbasą i wybierają chude mięso.

Dzisiaj polecam klasyczne leczo z cukinią. Leczo podaje się z pieczywem. Jednogarnkowe, sycące, z dużą ilością warzyw, ale też z mocną mięsną nutą. Bardzo męskie danie ;) Prezentuję przepis na klasyczne węgierskie leczo. Prawdziwe leczo to leczo węgierskie.


Nazwane tak wyłącznie dzięki ostrości potrawy jakiej nadaje jej papryka. Polecam przepis na klasyczne leczo. Jeśli lubicie kuchnie lekką, zdrowa i smaczną, to leczo węgierskie czyli popularne leczo z papryki jest zdecydowanie dla was.

Osobiście uwielbiam, robię, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Sprawdzone, znane smaki są tymi, do których wraca się z wielką przyjemnością. Ten przepis jest szybki i łatwy, dlatego udaje się każdemu. Przygotowanie naszego leczo z cukinii zajmie nam ok. Tego typu kwiatków jest zresztą całkiem sporo w naszym dorobku kulinarnym.


Ratatouille leży daleko od polskiego leczo, jest bowiem zasmażane w oliwie, nie dopuszcza się tu udziału elementu mięsnego. Tym co czyni węgierskie leczo wyjątkowym jest papryka suszona i smalec - to one budują smak, dlatego jest on tak wyjątkowy. Pyszne leczo z mielonym mięsem.


Choć pochodzi z kuchni węgierskiej, to można powiedzieć, że to klasyka kuchni polskiej ;-) Bardzo popularne na naszych stołach leczo najlepsze jest właśnie teraz, w lecie, gdy pod dostatkiem słodkiej i kruchej papryki, soczystych pomidorów i młodej cebuli. Dodatek kiełbasy czyni tę potrawę bardziej sycącą, w sam raz na letni obiad. A leczo musi być lśniące, gęste, błyszczące i pełne dymnego, głębokiego aromatu – dlatego poniżej znajdziecie garść zasa jak przygotować dokładnie takie porządne, wegańskie, węgierskie leczo: Wędzona papryka: najważniejsza przyprawa, która sprawia, że jarskie leczo ma głęboki, dymny aromat. Teraz wrzucamy pomidory,cukinie,marchew,czosnek i dolewamy ok.


Tak mniej więcej w połowie gotowania dodajemy też paprykę. Jest proste w przygotowaniu i dość szybkie. Nawet niecierpliwi będą zadowoleni.


A smakosze zachwycą się jego aromatem i smakiem.

Na patelni o wysokich brzegach rozgrzać olej. Filet z kurczaka umyć, osuszyć. Domowy przepis na leczo Domowe leczo, to pomysł na danie, które smakuje jako dodatek do pieczywa, ziemniaków, placków ziemniaczanych lub jako danie główne. Dania główne Węgierskie leczo. Sezon warzywny w pełni, więc pora na zrobienie leczo w węgierskim smaku.


Moje leczo warzywne jest taką alternatywną dla gulaszu warzywnego, dla duszonej fasoli czy pieczonych warzyw, którą możecie jeść od rana do wieczora. Doprawić do smaku solą, cukrem i pieprzem. Doradca Smaku XI: Gulasz węgierski, odc. Zdrowe warzywne leczo to danie, które możemy zjeść jako oddzielny posiłek lub też podać z kaszą, ryżem albo pieczywem. W czym tkwi sekret dobrego leczo?


Liczy się odpowiednia kolejność dodawanych składników oraz krótki czas smażenia. Dzięki temu wszystkie warzywa pozostaną jędrne i zachowają swój smak. Dodane przez kajanawakacjach w: Tylko o kuchni.


Jak się mrozi to robi się ciapowata papryka,a ja gustuję w sprężystej i nie rozgotowanej. Jest na Węgrzech tym, czym w Polsce bigos :) Smak leczo znam od dzieciństwa i od zawsze po prostu uwielbiam tą potrawę. Kusi aromatem, cieszy oczy ferią barw i pieści swoim smakiem podniebienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty